Notikums
06.10.2017
22
Nov
18:00

Aki Kaurismeki jaunākā filma "Cerības otra puse"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 22. novembrī, plkst. 18:00 kinoteātrī "Kino Bize" būs skatāma Aki Kaurismeki jaunākā filma "Cerības otra puse".

Filma ir skumji komisks stāsts par Hāledu – jaunu bēgli no Sīrijas. Kad Somijas valdība atsakās piešķirt patvērumu, puisis nolemj Helsinkos palikt nelegāli. Slēpjoties kāda restorāna pagalmā, viņš negaidīti satiek somu Vikstrēmu, kurš nolemj viņam palīdzēt. Tā aizsākas virkne komisku situāciju, kurās savijas sirsnīgs naivums, nostalģijas pilnas ainas, eklektisks skaņu celiņš un neatkārtojamais Kaurismeki humors.

"Biju ļoti pieticīgs.  Nevēlējos mainīt savu publiku, vēlējos mainīt pasauli." Tā par "Cerības otra puse", kas Berlīnes kinofestivālā apbalvota ar "Sudraba lāci", saka somu režisors Aki Kaurismeki.

Izvēloties vienu no būtiskākajām mūsdienu Eiropas aktualitātēm – bēgļu krīzi, režisors aicina uz to palūkoties nedaudz ar humoru. Aiz diskriminācijas un neiecietības sienas A. Kaurismeki devies meklēt humānismu.

"Pirms 60 gadiem bija 60 tūkstošu bēgļu – tikpat, cik šodien. Toreiz viņiem palīdzējām, bet šodien viņi jau ir mūsu ienaidnieki? Kur gan ir mūsu cilvēcība?" jautā režisors. "Esmu radījis pāris filmu, kurās cilvēki smejas visskumjākajās vietās un raud – smieklīgākajās. Tas nedaudz pārsteidz," stāsta par somu Džimu Džārmušu dēvētais režisors.

Kino kritiķi filmu jau ir nodēvējuši par klauvēšanu pie simts tūkstošu eiropiešu sirdsapziņas visu to cilvēku vārdā, kuri Rietumos meklē patvērumu.

Šeit iespējams izlasīt Zanes Timoņinas rakstu par A. Kaurismeki daiļradi.

Vairāk informācijas "Kino Bize" mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0