Notikums
09
Apr
12:00

Zanes Zelmenes izstāde "Simulacrum"

Komentē
0
Atgādināt

No 23. februāra līdz 14. aprīlim RIXC galerijā norisinās Zanes Zelmenes izstāde "Simulacrum".

Izstādes anotācija vēsta: "Daudzi no mums izjutuši stāvokli, kura laikā apzināmies, ka atrodamies sapnī. Izstādē redzamā interaktīvā instalācija ir māksliniecisks mēģinājums atveidot šī kontrolēta sapņa pieredzi no dažādiem skatu punktiem, izmantojot virtuālās realitātes (VR) un paplašinātās realitātes (AR) tehnoloģijas. Atsaucoties uz Žana Bodrijāra filozofisko traktātu "Simulacres et Simulation" paplašinātās realitātes instalācija izmanto atmiņu par sapni kā virtuālās pasaules konstruēšanas motīvu. Izstādē stāsts par sapņu pasauli tiek atklāts lēnām, to reālajā telpā atainojot ar pakāpeniskām izmaiņām. Simulācijām iespējams piekļūt no četriem punktiem – VR un AR maskām.

Zemapziņa nepārtraukti uztver, pārstrādā, uzkrāj un reproducē daudz derīgas informācijas, līdz ar to nodrošinot pašreizējo un gaidāmo situāciju atspoguļošanos smadzenēs. Daļa zemapziņas satura nonāk apziņā viegli, daļa – ar grūtībām un tikai īpašos apstākļos, bet daļa apziņai praktiski nav pieejama. Tā pēdējos gados ir izveidojušies jauni eksperimentāli rīki, kas varētu dot iespēju pētniekiem kādu dienu redzēt viņu sapņus nomodā vai varbūt pat izraisīt sapņu iestāšanos."

Zane Zelmene ir absolvējusi vizuālās komunikācijas nodaļu Latvijas mākslas akadēmijā, papildinot zināšanas jauno mediju mākslas nodaļā Lisabonas mākslas universitātē, Portugālē. Māksliniece galvenokārt darbojas mediju mākslas laukā un savā praktiskajā darbībā eksperimentē ar dažādām jaunajām tehnoloģijām – virtuālo realitāti, videoprojekciju kartēšanu un 360֯ video. Darbos galvenokārt tiek pētīta mijiedarbība starp mākslu, zinātni un dabu, senatni un mūsdienīgumu, pretstatiem un to līdzās pastāvēšana laikā un telpā.

Zanes Zelmenes izstāde "Simulacrum" RIXC galerijā apskatāma līdz 14. aprīlim. Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai, 12.00 – 18.00; svētdien – brīvs. Ieeja bez maksas.

Izstādi iespējams apskatīt gidu pavadībā (latviešu, angļu un krievu valodā). Pieteikšanās, rakstot e-pastu uz rixc@rixc.org vai zvanot 67228478.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!