Notikums
06
Marts
15:00

Virtuālās realitātes instalācija "VRwandlung"

Komentē
0
Atgādināt

2019. gada februārī Gētes institūtā iespējams piedzīvot Franca Kafkas noveles "Die Verwandlung" ("Pārvērtība") iedvesmotu virtuālās realitātes pieredzi.

Telpas instalāciju "VRwandlung" izstrādāja čehu jaunuzņēmuma komanda mākslinieciskā vadītāja un režisora Mika Džonsona vadībā. Instalācija prezentē pasaules literatūras klasikas oriģinālu no Prāgas – Franca Kafkas noveli "Die Verwandlung" ("Pārvērtība"), kas pati ir sava veida virtuālā iegremdēšanās: "Kad Gregors Zamza kādu rītu pamodās no nemierīgiem sapņiem, viņš ieraudzīja, ka savā gultā ir pārvērties par milzīgu kukaini."

Tieši tāpat apmeklētāji ar VR briļļu starpniecību pēkšņi attopas pasaulē, kurā viss pazīstamais šķiet dīvaini svešs – vispirms jau paša ķermenis. Tāpat kā Gregoram Zamzam, katram dalībniekam papriekš būs jāiemācās kustēties savā jaunajā ķermenī, kamēr aiz durvīm skaļi un nepacietīgi ieeju līdz sīkākajai detaļai oriģinālam atbilstoši rekonstruētajā telpā pieprasīs Zamzas ģimene un priekšnieks.

Saskaņā ar jaunās godalgotās Kafkas biogrāfijas autora Rainera Štaha teikto, Prāgas rakstnieks ir uzskatāms par trīsdimensionālās skatīšanās vizionāru. Būdams sajūsmināts stereoskopisko attēlu baudītājs un kino mīļotājs, Kafka vēlējās stereoskopa radītā telpiskā efekta un kino saplūšanu. Vairāk par šo spilgto tēzi iespējams uzzināt, virtuālajā telpā ar VR briļļu starpniecību iztaujājot pašu Raineru Štahu vai arī klasiski izlasot to grāmatā Gētes institūta Rīgā pārkārtotajā bibliotēkā.

Tā kā virtuālās realitātes instalācijas apskate iespējama tikai individuāli, turklāt katram apmeklētājam nepieciešamas aptuveni piecas minūtes, apmeklētāji lūgti rēķināties ar zināmu gaidīšanu un savam apmeklējumam ieplānot ilgāku laiku.

Ja vēlaties Gētes institūtā ierasties ar lielāku grupu vai klasi, institūts piedāvā digitālu bibliotēkas ralliju par Kafku. Interesenti lūgti iepriekš rakstīt uz bibliothek-riga@goethe.de.

Individuāli virtuālie apmeklējumi: pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās plkst. 14.00-18.00, trešdienās plkst. 15.00-19.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!