Notikums
22
Nov
19:00

Vienas dienas gleznu izstāde "Friends And Benefits"

Komentē
0
Atgādināt

Šī gada 22. novembrī pulksten 19.00 Latvijas Mākslas akadēmijas otrajā korpusā notiks jauno mākslinieku Paulīnes Kalniņas un Krišjāņa Elvika vienas dienas gleznu izstāde "Friends And Benefits".

Abus māksliniekus vieno ne tikai sena draudzība, bet arī kopīgas mākslinieciskās gaitas. Visbiežākā  viņu sadarbība ir saistīta ar scenogrāfiju, taču šoreiz abi ļaujas gleznieciskajiem eksperimentiem.

Izstādē "Friends And Benefits" būs aplūkojamas divas gleznu sērijas, kas pēta cilvēka miesiskās un garīgās vajadzības. Izstādes nosaukums aizgūts no angļu valodas izteiciena "Friends with Benefits", kas apzīmē attiecību modeli, kurā divi cilvēki nododas baudai bez īpašas savstarpējas pieķeršanās vai attiecībām. Šis fenomens visbiežāk izpaužas ar bailēm no iemīlēšanās otrā cilvēkā, paredzot, ka tas izjauks šīs attiecības.

Paulīne Kalniņa līdz šim studiju procesā sevi ir pierādījusi kā talantīga māksliniece ar īpašu estētisko skatījumu, kas ticis novērtēts ar ASV Liberta stipendijas piešķiršanu. Paulīne Kalniņa veidojusi izrāžu scenogrāfijas, kostīmus un šogad pieteikusi sevi arī kā video mākslinieci divās teātra izrādēs. Paulīnes Kalniņas darbi izstādē "Friends And Benefits" pēta cilvēka miesiskās īpatnības, cilvēka ādu kā iekāres objektu, kas apaudzis ar mūsdienu laikmeta informācijas slāni.

Krišjānis Elviks ir topošais scenogrāfs, kas jau veidojis vairākas izrāžu scenogrāfijas. Mākslinieka darbības laukā ir ne tikai tradicionālie teātra spēles laukumi, bet arī nestandarta telpas, kā, piemēram - peldbaseins vai ugunsdzēsēju depo. Debiju izstāžu lauciņā Krišjānis piedzīvoja 2017. gadā ar pirmo personālizstādi "Cuntemporary", ir piedalījies vairākās grupu izstādēs un šajā vasarā veidojis izstādi sadarbībā ar mūzikas grupu "Mumiy Troll" "Mākslai Vajag Telpu" Vasaras mājā. Krišjānis Elviks ir Ināras Teterevas stipendiāts mākslā. Izstādē "Friends And Benefits" Krišjānis apmeklētājiem piedāvās apskatīt gleznu sēriju ''Norāli. Otrā daļa'', kas ir autora pašportrets par iekšējo pretrunu radīto haosu un tiekšanos pēc miera.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!