Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

Foto: Ieva Raudsepa
 
Notikums
14
Jūl
18:30

Viena vakara izstāde ar aktieru performanci-lasījumu "Cik labi vien vari"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 14. jūlijā, plkst. 18.30 "Skujās" Amatas novada Kārļos notiks viena vakara izstāde ar aktieru performanci-lasījumu "Cik labi vien vari".

Pasākuma rīkotāja, māksliniece Ieva Raudsepa raksta: "Fotogrāfijās nereti sastopamies ar vietām, kas patiesībā neeksistē. Cilvēki un ainavas, kas redzami attēlos ir laicīgi, kamēr idejas, ko tajos saskatām, šķiet mūžīgas - jaunieši simts gadus vecās fotogrāfijās jau sen vairs nav jauni, kamēr šajās bildēs viņi tādi paliks vienmēr.

"Cik labi vien vari" ir par paaudzi, kas dzimusi deviņdesmito gadu sākumā. Vienā vecumā ar neatkarību atguvušo Latviju, mēs uzaugām padomju pagātnes kontekstā, bet nekad to nepieredzējām. Romantizēts skatījums par nacionālu valsti kā piederības vietu jau izsenis bijis avots gan stiprām jūtām, gan iekšējam nemieram, taču mūsdienu politiskajā kontekstā ir it īpaši pretrunīgs. Ar vienu kāju valsts sarežģītās pagātnes mantojumā, ar otru – nākotnes nebeidzamajā potenciālā, esam dzirdējuši par pastorālu vietu - mājām -, kas mums visiem kaut kad tika apsolīta, bet fiziski ir nesataustāma."

"Cik labi vien vari" apvieno fotogrāfijas un tekstu. Tajā piedalās: Anna Nele Āboliņa, Matīss Budovskis, Lāsma Ivaska, Emīls Krūmiņš un Zane Putniņa. Atvērta apmeklētājiem no 18.30 līdz 21.30.

Vietas koordinātas šeit.

"Cik labi vien vari" šā gada pavasarī tika izstādīts Calvert 22 galerijā Londonā, izstādē "Post- Soviet Visions: image and identity in the new Eastern Europe", kā arī parādījies dažādās publikācijās, tostarp, "The Guardian", "Wallpaper", "It's Nice That", Latvijas Fotogrāfijas gadagrāmatā, "Fotokvartālā". Notikums 14. jūlijā būs pirmā reize, kad projekts tiks izrādīts Latvijā.

Ieva Raudsepa ir beigusi Latvijas Universitātes Filozofijas fakultāti, šobrīd studē maģistratūrā Kalifornijas Mākslas institūtā, Losandželosā, ASV. Viņas darbi izstādīti Latvijā un starptautiski.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!