Notikums
16
Febr
18:00

Vēsturnieka Jurija Sļozkina lekcija

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 16. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks izcilā vēsturnieka Jurija Sļozkina (Yuri Slezkine) vieslekcija "Krievijas revolūcijas dzīve un nāve" (The Life and Death of the Russian Revolution).

Šajā lekcijā tiks apskatīta pirmo boļševiku dzīve kopš brīža, kad viņi iestājās apokaliptiskajā sektā, kas tolaik bija pazīstama kā "jauna veida partija", līdz pat laikam, kad vairums šo aktīvistu tika arestēti par terorismu un nodevību. Lekcijā tiks runāts par saikni starp boļševiku privāto dzīvi un mileniārajām cerībām, vienlaikus cenšoties aizrakties līdz sociālisma priekšlaicīgās bojāejas cēloņiem. Lekcijas pamatā ir Sļozkina jaunā grāmata "The House of Government: A Saga of the Russian Revolution" ("Princeton", 2017), kas ir vēsturiski etnogrāfisks pētījums Maskavas centra dzīvojamo ēku kompleksā, kur savulaik tikuši izmitināti partijas vadības pārstāvji, tostarp arī daži slaveni latviešu boļševiki.

Jurijs Sļozkins (Yuri Slezkine) ir vēstures profesors Kalifornijas Universitātē Bērklijā (University of California, Berkeley). Viņš ir trīs plaši lasītu un augsti novērtētu grāmatu autors. "Arctic Mirrors: Russia and the Small Peoples of the North" (Cornell, 1996) vēsta par Krievijas impērijas un padomju varas centieniem pārveidot ziemeļu tautas. "The Jewish Century" (Princeton, 2006) ir ieguvusi "National Jewish Book Award" (un tulkota arī lietuviski). Nesen iznākušo "The House of Government: A Saga of the Russian Revolution" ("Princeton", 2017) par gada grāmatu atzinuši tādi izdevumi kā "The Guardian" un "Le Monde", un to savā redaktora izlasē iekļāvis arī "The New York Times".

Pasākums notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) lasītavā (M stāvā) akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" ietvaros. Pasākums notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas.

Akadēmisko lasījumu cikla "Stāsti par cilvēku" mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar Latvijā un ārzemēs veiktajiem antropoloģiskajiem pētījumiem un veicināt starpdisciplināru sadarbību dažādu nozaru pārstāvju vidū. Pasākumu organizē Latvijas Antropologu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Nozaru literatūras centru.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!