Notikums
07
Nov
18:00

Veļu laika zupa

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 7. novembrī, kinoteātrī "Kino Bize" notiks pasākums "Veļu laika zupa", kurā varēs noskatīties filmas "Tēvs Nakts" un "Ūteija, 22. jūlijs", kā arī starplaikā starp abām filmām nogaršot ķirbju-kartupeļu zupu.

18:00 - "Tēvs Nakts" (2018)
19:30-20:30 zupa
20:30 - "Ūteija, 22. jūlijs" (2018)

Par vakara filmām:

"Tēvs Nakts"

To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.

Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Pēc Ineses Zanderes romāna "Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu" motīviem.
Filma latviešu, vācu valodā un jidišā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

"Ūteija, 22. jūlijs"

Šī ir pirmā spēlfilma, kas uzņemta par 2011. gada 22. jūliju, kad Norvēģiju satricināja sprādziens Oslo un tam sekojošais Andersa Bēringa Breivīka uzbrukums Ūteijas salā, kur atradās Darba partijas jauniešu nometne. Pirmais šāviens ievada 72 minūtes garu (tieši tik ilga bija apšaude) notikumu rekonstrukciju, kas uzņemta vienā kadrā.

Tajā dienā gāja bojā 77 cilvēki. Galvenā varone Kaja – meitene, kura Ūteijas asiņainajā slaktiņā mēģina meklēt savu pazudušo māsu, – ir scenārista radīts tēls, taču viņas pārdzīvotais apkopo daudzu Ūteijas traģēdijas liecinieku pieredzēto. Režisors Ēriks Pope uzsver, ka bez viņu atbalsta filmas uzņemšana nebūtu iespējama.

Filma norvēģu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!