Notikums
16
Aug
18:00

Tikšanās ar mākslinieci Li Bond un mākslas zinātnieci Līnu Birzaku-Priekuli

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 16. augustā, plkst. 18.00 izstāžu zālē "Arsenāls" norisināsies sarunas ar mākslinieci Li Bond un mākslas zinātnieci Līnu Birzaku-Priekuli par izstādi "2. sezona – Epizodes".

Tikšanās laikā māksliniece Li Bond (Liena Bondare) pastāstīs par savas daiļrades iepriekšējām "sezonām un epizodēm", kā arī radošo procesu, veidojot nesen atklāto personālizstādi "2. sezona – Epizodes". Izstādes kodolu veido vairākas video performances, kurās darbojas viens tēls – linu burkā tērpta sieviete.

"Lielākā daļa video filmēta lauku īpašumā, kurp dodamies atpūsties no pilsētas trokšņiem un smelties dabas spēku. Dažreiz mūs tur apciemo kaimiņš, pašizolējies dīvainis ar radikāliem uzskatiem. Klausoties, kā progresē fobijas, pāraugot nu jau Putina atbalstīšanā un izteikti agresīvā, bieži rupjā runāšanā, pārņem sajūta, ka tā esmu es, kura ir ielauzusies viņa pasaulē, nevis otrādi. Ikreiz aizdomājos, kā būtu, ja līdzīgi radikāli uzskati kļūtu par realitāti, kurā sievietēm tiktu liegta iespēja izglītoties vai būtiski ierobežota brīvība pašām pelnīt sev iztiku, reducējot visu līdz galējībai – reproduktīvajai sievietes funkcijai. Tā radās iecere privātai performancei, kurā es, tērpusies burkā un rokot zemi savā dārzā, pēkšņi varētu parādīties neaicinātajam viesim," stāsta izstādes autore.

"Sarunas muzejā" ir iespēja daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt izstādi kopā ar mākslinieci Li Bond un Līnu Birzaku-Priekuli, "Arsenāla" Radošās darbnīcas vadītāju. Apmeklētāji ir aicināti ne vien klausīties stāstījumā, bet arī uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā par izstādē izceltajiem jautājumiem – pretrunīgajām politiskajām, sabiedriskajām un līdztekus arī personiskajām pārmaiņām.

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (1,50 EUR akcijas "Labā diena" ietvaros).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!