Notikums
23
Janv
19:00

"The Tiger Lillies" koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Ar diviem koncertiem 23. un 24. janvārī plkst. 19:00 VEF Kultūras pilī viesosies angļu kabarē apvienība "The Tiger Lillies", kuri uzstāsies ar jaunā albuma "The Devil's Fairground" kompozīcijām.

1989. gadā Londonā tapušais trio savu pirmo koncertu esot sniedzis Prāgā. Tieši Prāgā tapis "The Tiger Lillies" jaunais albums, kas tika ierakstīts pagājušā gada 26. un 27. oktobrī dzīvās uzstāšanās laikā Čehijas galvaspilsētā kopā ar laikmetīgo Berga orķestri. Kopumā grupas dalībnieki izdevuši jau vairāk nekā 40 albumu, sadarbojoties ar visdažādākajiem mūziķiem, sākot no grupas "Ļeņingrad" un beidzot ar "Kronos Quartet".

"The Tiger Lillies" savā daiļradē savieno šķietami nesavienojamo – ironiju, kabarē, ekstraordināru muzikalitāti, tumšas skumjas, dažkārt – izsmalcinātību un tīru skaistumu. Šīs īpašības padara grupas uzstāšanos atšķirīgu, tā ir daudzslāņaina un vienaldzīgos neatstāj, klāsta koncerta rīkotāju pārstāvji.

"The Tiger Lillies", kas Latvijā viesosies jau ceturto reizi, apceļojuši visu pasauli koncerttūrēs un šogad svinēs grupas pastāvēšanas 30. gadadienu. Grupas starptautisko panākumu pirmsākumi gan bijuši pavisam citādi – pirmais ārzemju koncerts norisinājies Prāgā, kur grupa uzstājusies prostitūtu un čigānu klausītājiem pavisam vienkāršos bāros vai pat reizēm uz ielas. Apceļojot Čehiju, grupas dalībnieki naktis pārlaida viesos, guļot uz grīdas, taču vienlaikus šajā periodā arī radīja mūziku, kas nesa tiem atpazīstamību. Tai laikā pieredzētā nospiedumi dzirdami "The Tiger Lillies" radītajā mūzikā pat šodien.

Grupas līderis un dziesmu autors Mārtins Žaks (Martyn Jacques) jaunā materiāla radīšanā sadarbojies ar Mihalu Neiteku (Michal Nejtek), kurš veicis simfoniskās aranžijas. Darbs savu pirmatskaņojumu pieredzēja Arha teātrī Prāgā. Prāgā tapušais albums "The Devil's Fairground" nāks klajā janvārī.

Pirms koncerta Latvijā grupa uzstāsies Rumānijā, Austrijā, Šveicē, Horvātijā, Lietuvā un Amerikas Savienotajās Valstīs – Ņujorkā.

Biļetes pieejamas "Biļešu servisa" kasēs visā Latvijā un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!