Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
21
Jūn
10:00

Tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde "Transfigurācija"

Komentē
0
Atgādināt

No 8. jūnija līdz 26. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē skatāma tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde "Transfigurācija".

Personālizstāde "Transfigurācija" ir Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālei vairāku gadu garumā īstenots projekts, kas radoši ataino laikmetam tipiskos simbolus un zīmes, tehnoloģiju un materiālu būtiskās pārvērtības.

Atsaucoties uz tradicionālo aušanas tehniku un klasisko sienas segas formātu, Egils Rozenbergs savos objektos vēlas parādīt 20. gadsimta beigu un 21. gadsimta sākuma elektroniskajam laikmetam raksturīgas izteiksmes iespējas. Meistars pievērsies līdz tam neizmantotiem materiāliem un motīviem, rosinot pārdomas par to, kādā neparastā laikā mēs esam dzīvojuši – kad valdīja vinila skaņuplates, kad sākās magnetofonu ēras attīstība no platajām uz šaurajām lentām. Tad visus prātus pārņēma video, kas informēja par pasaules notikumiem un jaunāko kino jomā, ko stagnācijas laika Latvijā citādi nebija iespējams iepazīt. Taču visas reiz aktuālās tehnoloģijas ir ātri novecojušas, bet materiāli palikuši. Tāpēc Egils Rozenbergs dabīgo izejvielu vilnas un linu vietā tagad izmēģina sintētiskas, darbojas ar video- un audiolentēm, polipropilēna un citām šķiedrām. Vienlaicīgi viņa autortehnikā izpildītie telpiskie objekti atklāj tekstilmākslai neierastu izejvielu īpatnības un spēju reflektēt gaismu, kas palīdz kāpināt vizuālo izteiksmību.

Egila Rozenberga personālizstādē "Transfigurācija" pa visu muzeja Kupola zāles apjomu dažādā augstumā eksponēti desmit lielformāta tekstilmākslas darbi, kuru vidējais izmērs ir 250 x 300 cm. Dekoratīvo šķiedras audumu kompozīcijās autors kā mūsdienu stila iezīmes transformē mākslīgo kristālu struktūru un mikroshēmu grafiskos risinājumus.

Egils Rozenbergs 1971. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu un kopš 1969. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārzemes – ASV, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Lietuvā, Norvēģijā, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Klīvlendas Mākslas muzeja (ASV), Ņujorkas Mākslas un dizaina muzeja (ASV), Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas (Maskava), Krievijas Mākslinieku savienības (Maskava), ING bankas (Karakasa, Venecuēla), Dānijas Karaļnama (Kopenhāgena) kolekcijās, kā arī Latvijas Republikas vēstniecībā Londonā, Latvijas Republikas pārstāvniecībā ANO (Ņujorka) un citās sabiedriskās iestādēs.

LNMM darba laiks: otrdiena, trešdiena, ceturtdiena 10.00–18.00, piektdiena 10.00–20.00, sestdiena, svētdiena 10.00–17.00, pirmdienā slēgts.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!