Veronika Bromova, "I table" , 2000.
 
Notikums
15
Maijs
12:00

Starptautiska grupas izstāde "Orient"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 20. maijam Tallinas ielā 6 skatāma laikmetīgās mākslas centra "kim?" organizēta starptautiska grupas izstāde "Orient".

Izstāde "Orient" (Tallinas ielā 6) ir starptautiska grupas izstāde, kuras kurators ir Mihals Novotnijs, kurš vada Laikmetīgās mākslas centru FUTURA Prāgā. Viņš norāda, ka izstāde ir refleksija par Austrumeiropas identitāti. "Šī neskaidri definētā reģiona vienojošais aspekts ir nespēja atrast savu identitāti," uzsver Novotnijs. Varbūt tieši šis slēptais mazvērtības komplekss ir par iemeslu Austrumeiropā nesen novērotajam nacionālisma vilnim un nedemokrātiskajām tendencēm? Izstāde mudina aizdomāties par to, vai tad, ja Austrumeiropa pieņemtu savu nespēju izveidot un uzturēt reģiona identitāti, šis mīnuss varētu kļūt par plusu. Izstādē piedalās teju 50 starptautiski mākslinieki, kuru vidū ir Pāvels Braila, Atis Jākobsons, Jirži Kovanda, Pjotrs Lakomijs, Davids Maļkovics, Viktors Timofejevs, "Pakui Harware" un citi. Izstāde tiek organizēta Eiropas projekta "Trauma un atdzimšana" ietvaros, sadarbībā ar mākslas centru "BOZAR" Briselē un laikmetīgās mākslas centru "Bunkier Sztuki" Krakovā. Projekts pievēršas Austrumeiropas un Rietumeiropas kultūras saiknēm un piedāvā rosinošu platformu, kas ļauj no jauna aplūkot kopīgo pagātni, mainīt šodienas uztveri un iztēloties jauna veida kultūras dialogu.

Izstādes darba laiks: otrdiena: 12.00-20.00, T., C., Pk., S., Sv. 12.00-18.00. Pirmdien slēgts.

Līdz ar grupas izstādi "Orient" tiek atvērta arī somu-ebreju mākslinieces Dafnas Maimonas personālizstāde "Ģimenes bizness: strāvas pārrāvums".

Abas izstādes notiek Latvijas simtgades programmas ietvaros. Kopumā simtgades programmas ietvaros Kim? Laikmetīgās mākslas centrs 2018. gadā īsteno četrus apjomīgus izstāžu projektus, kas sākās Helsinkos, turpināsies Parīzē un apceļos visas Baltijas valstu galvaspilsētas.

"kim?" programmas direktors Valentīns Klimašausks saka: "Kim? ļoti priecājas papildināt Latvijas simtgades svinības ar ambiciozām starptautiskām izstādēm, kas atklāj kompleksās vēsturiskās saiknes starp Austrumiem un Rietumiem. Maimonas personālizstāde atceļojusi no Helsinkiem, Rīgā piedāvājot apmeklētājiem performances ar vietējo iedzīvotāju dalību un stāstiem. Turpretim izstāde "Orient", kas ir vairāku ietekmīgu Eiropas mākslas institūciju  tostarp Kim? kopprojekta rezultāts pēc norises Rīgā ceļos uz mākslas centru BOZAR Briselē un Bunkier Sztuki Krakovā un papildinās simtgades programmu ārvalstīs."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!