Notikums
18
Jūl
19:00

Staņislava Judina un Asnates Rancānes koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 18. jūlijā, plkst. 19:00 Berga Bazārā ar dueta "Stanislav Yudin & Asnate Rancane" koncertu turpināsies Berga Bazāra Vasaras festivāls.

"Stanislav Yudin & Asnate Rancane" ir pašmāju etnominimālistiskās mūzikas duets, kurā sadarbojas kontrabasists Staņislavs Judins un dziedātāja Asnate Rancāne.

Staņislavs Judins smēlies iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, Asnate Rancāne – improvizācijā. Duets "Stanislav Yudin & Asnate Rancane" radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopskaņa rodas, savienojot Staņislava improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem dueta repertuārā papildina tautas melodiju apdares. 

Mūzika radās kopīgu eksperimentu laikā, izmantojot netradicionālu tehniku un improvizējot. Abi mūziķi ir atraduši savu īpašo skanējumu un stilu, kā rezultātā tapis arī ierakstu albums "Op. 2". Tajā iekļautas astoņas folkloras kompozīcijas: četras latviešu tautasdziesmas, kā arī bulgāru, ukraiņu, lietuviešu un krievu tautasdziesmas. Tomēr šo albumu nevar uzskatīt gluži par folkloras ierakstu, jo dziesmu neparasto aranžējumu un izpildījuma dēļ tās drīzāk pieder minimālisma mūzikas pasaulei.

Koncerta sastāvs: Staņislavs Judins – kontrabass, taustiņinstrumenti, Asnate Rancāne – vokāls, stabules, Aurēlija Rancāne – vokāls, perkusijas, kokle, Mārtiņš Miļevskis – perkusijas, ģitāra.

19.00 pasākumu iesildīs NMV Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas studentu kolektīvs Taļa Gzibovska vadībā.

Ieeja uz pasākumu brīva, festivāla viesi varēs izvēlēties baudīt koncertu kādā no trīs restorānu terasēm: vīna bārā "Garage" (+371 26628833), "Andalūzijas Suns" (+371 67288418) vai restorānā "Bergs" (+371 67770957).

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!