Tu esi atbildīgs par to, ko tu lasi. Palīdzi savākt 20 000 eiro līdz 16. novembrim.

 
Notikums
19
Jūn
18:00

"Skaņai vajag mākslu": izstādes "Instrumenti/Džemma Skulme" atklāšana

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 19. jūnijā, plkst. 18.00 ar projekta "Skaņai vajag mākslu" pirmo starpdisciplināro izstādi "Instrumenti/Džemma Skulme" Marijas Ulmanes scenogrāfijā tiks atklāta "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājas sezona.

Fonds "Mākslai vajag telpu" no 19. jūnija līdz 10. septembrim MVT Vasaras mājā Rīgā, Kalnciema ielā 36/38, piedāvā starpdisciplināru mūzikas un mākslas projektu "Skaņai vajag mākslu", pirmo reizi mainot MVT Vasaras mājas izstāžu ciklu tradīciju – iepriekšējos gados katra sezona veltīta vienam izcilam Latvijas pēckara gadu mākslas dižgaram, taču šogad izstāžu ciklā varēs iepazīties ar vairāku latviešu modernistu daiļradi.

Projekta realizācijā ir piedalījušies mūziķi, kas, pašiem izvēloties savu visvairāk uzrunājošāko mākslas darbu no Zuzānu ģimenes mākslas kolekcijas, radījuši pavisam jaunas muzikālas mākslas darbu ainavas, kas tapušas, iedvesmojoties no izvēlētajiem mākslas darbiem.

 

"Skaņai vajag mākslu" projektā piedalās grupa "Instrumenti" ar muzikālo ainavu par Džemmas Skulmes darbu "Putnubiedēklis" Marijas Ulmanes scenogrāfijā, grupa "Mumiy Troll" ar muzikālo interpretāciju par Bruno Vasiļevska darbu "Klusā daba – saules stars" Krišjāņa Elvika scenogrāfijā, Imants Kalniņš ar kompozīciju par Māra Ārgaļa darbu Bez nosaukuma apvienības "GolfClayderman" scenogrāfijā, Intars Busulis ar muzikālo interpretāciju par Dainas Riņķes darbu "Mūsu māja" Madaras Kvēpas scenogrāfijā, Vestards Šimkus ar kompozīciju par Māra Ārgaļa darbu "Mūzika" Jāņa Šneidera scenogrāfijā un grupa "Prāta Vētra " ar savu interpretāciju par Rūdolfa Piņņa darbu "Dārgakmeņi" Jāņa Kraukļa redzējumā. Izstāžu cikla mākslinieciskais vadītājs ir Kristians Brekte.

"Skaņai vajag mākslu" cikla ietvaros norisināsies 6 dažādas izstādes, un katrai izstādei plānots īpašs atklāšanas pasākums. Vairāk informācijas fonda "Mākslai vajag telpu" interneta vietnē.

Ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0
Ziedo "Satori" darbībai!