Notikums
22
Marts
21:00

"Sieviete Te": Agnese Krivade, Iveta Pole, Alise Putniņa

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 22. martā plkst. 21:00 bārā "Aleponija", Birznieka Upīša ielā 22 norisināsies cikla "Sieviete Te" piektais pasākums "10 minūtes vēlāk", ar mērķi iezīmēt sievietes lomu skatuves mākslās. Uz skatuves kāps 3 mākslinieces – Agnese Krivade, Alise Putniņa un Iveta Pole.

"Agnese Krivade, dzejniece, kas pēdējā laikā vairāk nodarbojas ar dzīvo mākslu. Pašlaik studē deju un somatiku Somija. Cīnās par palikšanu tagadnē. Iveta Pole ir jocīga aktrise, kuru interesē, vai tas, kas te tagad ir, vispār kaut kas ir. Alise Putniņa, laikmetīgā horeogrāfe un dejotāja. Interesē procesi. Vērot un reaģēt, un saklausīt pirmo impulsu, nepalaist garām īsto vilcienu, ceļot ar elpu," pasākuma rīkotāji raksturo trīs dalībnieces.

""Sieviete TE" šo ceturtdien būs performatīva izstāde, teksta un kustības improvizācija ar trīs mākslinieču ķermeņu stāvokļa maiņu laikā. Šie priekšmeti uzvedīsies vai nu kā vilnis vai daļiņa, atkarībā no tā, vai jūsu acis būs vaļā vai ciet. Tas būs kvantu tehnikā topošs feminisma manifests, kas piedzims no jūsu skatiena un mūsu klātbūtnes TE. Tas vairs nekad nenotiks, jo mēs visi būsim citi. Kad jūs atnāksiet, mēs jau būsim 10 minūtes tālā nākotnē. Bet mēs turpināsim pārvietoties kopā, ar ātrumu viena sekunde sekundē," teikts notikuma anotācijā.

"Sieviete Te" ir alternatīvas kultūras jomas atspoguļojošs pasākumu cikls ar mērķi akcentēt sieviešu lomu kultūrā. Pasākumu cikls atšķirsies ar to, ka komandā no producēšanas un tehniskajam nodrošinājumam līdz dizainam un foto darbosies tikai sievietes - savu jomu profesionāles.

Piedāvājot augstas kvalitātes priekšnesumus sieviešu izpildītāju un sieviešu radošās komandas sniegumā, "Sieviete Te" plāno lauzt stereotipus par dzimumu lomām skatuves mākslu vidē. Pasākumu cikls vēlas radīt platformu, kur satiktos sievietes – jaunās profesionāles, lai dibinātu jaunus kontaktus, dalītos pieredzē, iedrošinātu viena otru un līdzdarbotos.

Ideja veidot šāda veida pasākumus ir radusies vienai no "Aleponijas" vadītājām, Marijai Garsijai Landeras, jo, viņasprāt, arī Latvijā par sievietes lomu uz skatuves netiek pietiekami diskutēts. Idejas realizācijas procesā iesaistījās koncertaģentūras "MOO" vadītāja Lena Sme, marketinga speciāliste Una Rozenbauma un māksliniece Marija Luīze Meļķe, kas pasākumiem veido arī īpašas ilustrācijas.

Ieeja pasākumā par brīvu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!