Notikums
14
Jūl
13:00

Senās mūzikas festivāls

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 14. jūlijā, no plkst. 13.00 Rundāles pilī norisināsies Senās mūzikas festivāla noslēdzošās dienas pasākumi.

Plkst. 13.00 gaidāms muzikāls uzvedums bērniem "Laimes bērns". "Laimes bērns" ļaus mazajiem klausītājiem iepazīt pasaku par puisēnu, kas piedzimis laimes krekliņā. Tas viņu, lielu izaugušu, pasargās no ļaunā Ķēniņa viltībām, palīdzēs pieveikt visgrūtākos uzdevumus, tiekot galā gan ar laupītājiem, gan Velnu un Velna vecmāmuļu. Bet pasakas laimīgās beigas atkal atgādinās seno patiesību – laimi nekad nedos ļaunums un mantkārība, bet gan laba un taisna sirds. Koncertā piedalīsies baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" solistu ansamblis, baroka koris "Collegium Choro Musici Riga", kontrenors Sergejs Jēgers, operdziedātāja Ilona Bagele, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un teicēja Karina Bērziņa.

Plkst. 16.00 atskanēs koncerts "Itāļu un vācu baroka virsotnes". Senās mūzikas festivāla ietvaros skanēs itāļu un vācu baroka mūzikas izmeklētākie opusi, pamazām atklājot, cik oriģinālā un smalkā veidā vācieši kamermūzikā atbrīvojušies no 17. gadsimta itāļu vijoļmākslas kanona, radot vācu baroka vijoles repertuāru. Katrs no programmā iekļautajiem skaņdarbiem ir sava laikmeta vijoļmūzikas attīstības augstākais punkts, ko vasaras pilnbriedā atskaņos šveiciešu vijolniece Mereta Litī, čelliste Ilze Grudule un klavesīniste Ieva Saliete. Programmā Johana Sebastiāna Baha, Heinriha Ignāca Franča fon Bībera, Johana Heinriha Šmelcera, Frančesko Marijas Veračīni un Antonio Vivaldi mūzika.

Plkst. 18.00 renesanses laika meistardarbus atskaņos šveiciešu ansamblis "Fantasia Ficta". Koncertā skanēs gan labi zināmu, gan pavisam anonīmu renesanses autoru mūzika – spāņu, itāļu, franču un flāmu vecmeistaru darbi Rundāles pilī izskanēs gluži jaunu senās mūzikas speciālistu interpretācijā.

Programmā Huana Aranjesa, Joana Ambrozio Dalcas, Migela de Fuenlannas, Huana Kornago, Djego Ortisa, Pjetro Paolo Melli, Tarkvīnio Merulas, Luisa de Narvaesa, Žoskēna de Prē, Lukasa Ruisa de Rivaijasa, Čipriano da Rores, Gaspara Sansa, Antonio de Santa Krusa un anonīmu autoru mūzika.

20.00 – kontrtenora Sergeja Jēgera un baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" koncerts. Baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" Māra Kupča vadībā dibināts 1990. gadā, nosaukumu aizgūstot no kāda 17. gadsimtā Rīgā pastāvējuša orķestra. Pērn "Par izcilu sniegumu gada garumā" šis kolektīvs tika nominēts Lielajai mūzikas balvai. Pašmāju senās mūzikas lietpratēju kompānijai šajā koncertprogrammā pievienojas arī samtaini siltā tembra apveltītais kontrtenors Sergejs Jēgers, lai Rundāles pils Balto zāli pieskandinātu ar krāšņu baroka un klasicisma laikmeta mūziku.

Programmā Georgs Frīgrihs Hendelis, Volfgangs Amadejs Mocarts, Francis Benda.

Festivāla noslēgumā plkst. 22.00, kā katru gadu, pils dārzā atskanēs Antonio Vivaldi "Gadalaiki" – viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Ciklā apvienotie četri vijolkoncerti pirmoreiz izdoti 1725. gadā krājumā ar nosaukumu "Harmonijas un izdomas sacensība". Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot ainas iz dabas un sadzīves un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Kompozīcijā iekodētais temperaments un krāsu sulīgums atraisa interpretu fantāziju, taču vajadzīga arī spoža spēles tehnika un dzīva muzikalitāte. Saspēlē ar kamerorķestri "Kremerata Baltica" to apliecinās vijolnieks Dmitrijs Siņkovskis.

Savukārt viens no slavenākajiem Latvijā dzimušajiem cilvēkiem – čellists Miša Maiskis – šogad nosvinēja savu 70. jubileju. Kā ekskluzīvs "Deutsche Grammophon" mākslinieks viņš pēdējos 25 gados veicis vairāk nekā 30 ierakstus ar tādiem orķestriem kā Vīnes un Berlīnes filharmonijas orķestri, Parīzes orķestris, Ņujorkas kamerorķestris "Orpheus", Eiropas kamerorķestris un daudzi citi. Mākslinieka ieraksti saņēmuši kritiķu atzinību visā pasaulē. Rundāles pils dārzā skanēs Antonio Vivaldi Koncerts Sol mažorā RV 151 (Alla rustica) un Koncerts diviem čelliem Sol minorā RV 531. Solisti – Miša Maiskis un Vjačeslavs Mariņuks.

Vēl noslēguma koncertā orķestra "Maskavas virtuozi" izpildījumā izskanēs Luidži Bokerīni Simfonija Re minorā un Čellkoncerts Re mažorā (solists – Miša Maiskis).

Vairāk informācijas festivāla mājaslapā. Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0