Notikums
14
Marts
10:00

Seminārs/diskusija "Atmiņu pārrāvumi: iekļaujošas vēstures meklējumos"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 14. martā, plkst. 10:00 Rīgas Stradiņa universitātē notiks seminārs/diskusija "Atmiņu pārrāvumi: iekļaujošas vēstures meklējumos".

Semināra/diskusijas mērķis ir pievērsties dažādiem pretrunīgiem skatījumiem uz Otrā pasaules kara notikumiem Latvijā, meklējot kolektīvi iekļaujošas vēstures interpretācijas iespējas. Seminārā būtiska loma ir atvēlēta Latvijas mākslinieku fotoprojektiem, kuri pievēršas individuālās un/vai kolektīvās vēstures liecību pārvērtēšanai.

Seminārā piedalīsies RSU profesors Deniss Hanovs, vēsturnieks un LSM žurnālists Kārlis Sils, fotogrāfs un RSU docents Alnis Stakle, fotogrāfs un grāmatas "Palladium" veidotājs Andrejs Strokins, fotogrāfe un grāmatas "Roots" autore Eva Saukāne, māksliniece un grāmatas "Invisible images" autore Ieva Balode.

"Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas 1991. gadā dažādi ar kolektīvās pagātnes pieņemšanu un laikmetīgu tās kontekstualizāciju saistīti sociālpolitiski izaicinājumi joprojām ir aktuāli gan ikdienas rituālos, gan politiskajā komunikācijā. Kolektīvās atmiņas, kas saistītas ar Otrā pasaules kara norisēm Latvijā, iespējams, ir vienas no ilglaicīgākajām un pretrunīgi uztvertākajām atmiņām dažādās sabiedrības grupās, un šīs atmiņas joprojām rosina ne mazums diskusiju. Otrā pasaules kara notikumu interpretācijas kontekstā Latvijas laikmetīgajā kultūrā rezonansi galvenokārt raisa 16. marta un 9. maija dalītā uztvere sabiedrībā. Šī dihotomija atspoguļojas arī mediju dienas kārtībā un politiskajā diskursā.

Fotogrāfijai vēsturiski ir tikusi piedēvēta atmiņu medija loma sabiedrībā. Pateicoties fotogrāfijām, mēs šķietami varam atsaukt atmiņā pagātnes notikumus, personības, didaktiski mācīties no savām kļūdām, sapņot par "vienmēr labāko pagātni", pārvērtēt kanonizētos attēlus un „pārrakstīt" vēsturi, radot jaunus stāstus vai piešķirot pagātnes vēstījumiem un ikonām jaunas interpretācijas. Laikmetīgās vizualitātes stāvokļi fotogrāfijas medijam atvēl divējādu lomu. Fotogrāfija joprojām ir realitāti reģistrējošs medijs, bet mūsdienu sabiedrībai ir arī skaidrs, ka fotogrāfija ir tikai attēls, kura interpretācijas ir atkarīgas no individuālajām un kolektīvajām pieredzēm, kas dažādos kultūrkontekstos un sabiedrības attīstības laikposmos var krasi atšķirties."

Semināru organizē RSU Komunikācijas studiju katedra un atbalsta Britu Padome. Vieta un telpa: Rīgas Stradiņa universitāte, Senāta zāle (K-212), Dzirciema 16, K k. 2.st.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!