Notikums
13
Sept
18:30

Sarunlekcija "Parādu atcelšana un fiskālā verdzība"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 13. septembrī, plkst. 18:30 Tallinas ielas kvartālā (Tallinas ielā 10) pētnieks un "Satori" autors Andris Šuvajevs vadīs sarunlekciju "Parādu atcelšana un fiskālā verdzība".

"Liela daļa Latvijas iedzīvotāju atrodas parādu jūgā, kas viņus nospiež arvien smagāk. Vai būtu iespējams šos parādus vienkārši atcelt? Vairāku tūkstošgadu vēsture liecina, ka parādu atcelšana ir tikusi īstenota ne reizi vien, diemžēl šīs vēstures nezināšana liedz jēgpilni apspriest idejas par parādu atcelšanu iespējamību. Lai labāk izprastu šīs idejas nozīmi un lietderību, analizēsim Latvijas ekonomisko situāciju pēdējā desmitgadē, pievēršot uzmanību publiskā un privātā sektora parādiem un to ietekmei uz valsts fiskālo politiku. Tostarp centīsimies apspriest visai neērtu tēmu – esošā Latvijas valsts parāda leģitimitāti un mēğināsim noskaidrot, kādas būtu sekas, ja Latvijas iedzīvotāji pieprasītu šī parāda norakstīšanu," teikts sarunlekcijas anotācijā.

Sarunlekciju cikla ietvaros notiek četras diskusijas:

30.08 – Anarhisms un revolūcija (ieraksts pieejams šeit).

06.09 – Naudas antropoloģija jeb Pirmais solis uz revolūciju (ieraksts būs pieejams drīzumā)

13.09 – Parādu atcelšana un fiskālā verdzība

20.09 – Marksa rēgs: nabadzība un nevienlīdzība Latvijā

Sarunlekcijas vadīs pētnieks Andris Šuvajevs un tās norit sadarbībā ar Latvijas universitātes Sociālo zinātņu fakultāti, Eiropas Komisijas programmu SUSPLACE un Latvijas Antropologu biedrību.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!