Notikums
10
Okt
18:00

Saruna un performance "Arhitektūras pieredzēšana"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 10. oktobrī, plkst. 18:00 Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādes "Academia" ietvaros izstāžu zālē "Arsenāls" notiks saruna un performance "Arhitektūras pieredzēšana".

Sarunas un performances vakars veidots, lai sabiedrību informētu par jaunas iniciatīvas uzsākšanu Latvijas Mākslas akadēmijas paspārnē, uzsākot darbu pie jauna arhitektūras studiju virziena izveides. Pasākuma ietvaros viens no idejas autoriem Austris Mailītis ar saviem domubiedriem apspriedīs konceptuālās arhitektūras skolas ideju, iniciatīvas izcelšanos un nepieciešamību.

"Arhitektūra ir cilvēka brīva un radoša telpiskā izpausme. Tai nepiemīt vien utilitāra jēga. Cilvēks dzīvo jutekliski uztvertā, simbolu un emociju telpā. Viņa pieredzē eksistē piederības, atsvešinātības, intelektuālas ieinteresētības un citas attiecības ar telpu. Konceptuālie, humānie un poētiskie aspekti tādēļ ir svarīgi, lai telpu veidotu par cilvēciski konkrētu un jēgpilnu vietu. Taču globālās pārmaiņas pasaulē – universālisms, antropocēna, zinātnes attīstība – rosina arvien no jauna pārdefinēt telpas veidošanas paradigmas. Kas ir jaunie izaicinājumi? Kā jaunajā pasaulē dzīvos subjektīvi jūtošais un domājošais cilvēks? Kā šo pārmaiņu rezultātā mainīsies arhitekta un izglītības loma? Un kā atgriezties pie jēgpilnas telpas mums, vien baltiešiem, raksturīgā veidā?" raksta idejas iniciatori.

Izceļot pieteiktā virziena dažādos aspektus, apmeklētāji varēs pieredzēt Breda Nāta (Brad Nath) radīto performanci, kas tiek veidota, izmantojot Mākslas akadēmijas simtgades izstādē iebūvēto koka konstrukciju. Tā akcentēs cilvēka un telpas attiecību transformāciju no fiziskām uz garīgām.

Breds Nāts ir arhitekts un komponists, kurš savā radošajā praksē pielieto fundamentālu arhitektūras elementu – ķieģeļu, kolonnu, grīdu – pārveidošanu par aktīviem skaņas avotiem. Klausoties arhitektoniskā struktūrā, kurā izmantoti šie elementi, atklājas jaunas empātijas formas starp cilvēkiem un vidi. Šie starpdisciplinārie pētījumi aizsākušies no domas, ka arhitekts strukturē ne tikai telpu, bet arī laiku, savukārt, komponists strukturē ne tikai laiku, bet arī telpu. Mākslinieks ieguvis arhitekta maģistra grādu Kornelas Universitātē Ņujorkā, savu izpētes darbu par akustektoniku veicot mūzikas un arhitektūras fakultātēs reizē.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!