Notikums
17
Okt
18:00

Saruna "Ko radoša personība ir gatava mūsdienās darīt idejas vārdā?"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 17. oktobrī, pulksten 18.00 "Birojnīcā" Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) aicina uz sarunu "Ko radoša personība ir gatava mūsdienās darīt idejas vārdā?", kurā piedalīsies RMM mākslas eksperte Anita Straume, Žaņa Lipkes memoriāla direktore, aktīviste Lolita Tomsone, dzejniece, skolotāja un politiķe Iveta Ratinīka un rakstnieks, publicists Ēriks Hānbergs. Sarunu vadīs Liega Piešiņa.

Par RMM "Mēneša priekšmetu" oktobrī, Aleksandra Čaka dzimšanas dienas mēnesī, izvēlēts Jāņa Baltausa lukturis, kas radīts, "lai atdzīvinātu Čaka apdzejotās Rīgas atmosfēru". 1988. gada 13. maijā sākās ielvārdu akcija "Mēs par Aspazijas bulvāri, Čaka ielu, Valdemāra ielu", kuras iniciators Jānis Baltauss vēlējās pilsētas ielām, piemēram, Padomju bulvārim, atdot vēsturisko Aspazijas bulvāra nosaukumu. Suvorova ielai dāvināt daudzu iemīļotā dzejnieka Aleksandra Čaka vārdu ir tieši Baltausa kvēlā ideja.

"Saindēt citus ar savu ideju – traki teikts, vai ne? Kad 2001. gadā sāku komplektēt Rakstniecības un mūzikas muzeja vajadzībām Jāņa Baltausa kolekciju, viņš bija viegli aizmirstams žurnālists, sabiedrisks darbinieks un dzejnieks ar mazītiņu dzejoļu grāmatiņu "Burtu būšanas" bērniem…" atceras oktobra "Mēneša priekšmeta" stāsta autore Anita Straume. Tomēr Baltauss ir daudzu lielisku tekstu autors, un pētniece aicina arī neaizmirst viņa sociālās aktivitātes laikā, kad Latvija vēl bija padomju jūgā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!