Notikums
27
Apr
19:30

Saruna ar praida kustības aizsācējiem Latvijā

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 27. aprīlī, plkst. 19:30 kafejnīcā "Sudrabs" (Martas iela Ag925) notiks LGBTI un viņu draugu apvienības "Mozaīka" un "Baltijas praida" rīkota saruna par praida vēsturi Latvijā ar kustības aizsācējiem.

Pasākuma rīkotāji raksta: "Kā aizsākās Praidu kustība Latvijā? Kāds bija pirmais praids? Kāpēc otrajam praidam bija jānotiek slēgtās telpās? Kā un kāpēc radās ideja par Baltijas Praidu? Kas īsti bija "Draudzības dienas"? Cik daudz drosmes vajadzēja, lai piedalītos gājienā? Cik vēl vairāk drosmes bija nepieciešams, lai to organizētu? Kā bija tad, kā ir tagad, kā būs pēc 10 gadiem?"

Aicinām tikties ar cilvēkiem, kas mainījuši Latvijas vēsturi. Ar cilvēkiem, kuri strādājuši, lai šodien mums būtu iespēja brīvi pateikt, ka es esmu gejs, lesbiete, biseksuāls, non-binary, transpersona, aseksuāls. Tiksimies ar tiem cilvēkiem, kas mainījuši daudzu jauno LGBTQ kopienas pārstāvju dzīvi. Tie ir cilvēki, kas daudziem lika ja ne atvērt "skapja" durvis, tad vismaz pamazām sākt par to aizdomāties.

Sarunā piedalīsies un savos atmiņu stāstos par tā laika lielākajām uzvarām un zaudējumiem dalīsies Linda Freimane, Andis Geste, Maigurs Skangalis, Rita Ruduša, Kaspars Zālītis, Lauma Tuča, Kristīne Garina. Nāc un pajautā viņiem visu, ko kādreiz esi gribējis uzzināt par praidu kustības aizsākumiem Latvijā!

Paldies VISIEM, kuri ir bijuši Latvijas LGBTQ kustības pamatlicēji un aktīvisti! Paldies viņiem par to, ka viņi bija, strādāja un veidoja redzamu LGBTQ kopienu, runāja par to atklāti, saņēma bargu kritiku, zaudēja darbu, pakļāva draudiem sevi un savus tuvākos un upurēja personīgo dzīvi. Atcerēsimies, kāda bijusi maksa par to, lai šodien neviens mums nevarētu aizliegt iet praidā.

Baltijas Praida un Mozaīkas komanda saka paldies visiem šiem cilvēkiem un aicina jūs visus uz sarunu par praidu vēsturi Latvijā, aci pret aci ar vēstures lieciniekiem."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!