Notikums
23
Jūl
15:00

Saruna ar mākslinieci Paulu Zariņu-Zēmani

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 23. jūlijā, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā norisināsies "Saruna muzejā" ar mākslinieci Paulu Zariņu-Zēmani viņas personālizstādes "The Still Point of the Turning World/Bangojošās pasaules miera punkts" ietvaros. Sarunā piedalīsies arī izstādes kuratore Līna Birzaka-Priekule.

Paulas Zariņas-Zēmanes jaunākie darbi attālinās no dabas atveidojuma, ļaujot skatītāja iztēlei līdzdarboties arvien vairāk. Savu glezniecības stilu viņa pati dēvē par "maģisko reālismu’’, tāpēc sarunas laikā plānots noskaidrot, kas tieši ir "maģiskais reālisms" un kā šis glezniecības stils iekļaujas kopējā Latvijas laikmetīgās glezniecības ainā.

Izstādes tēma uzdod jautājumu: vai pasaulē ir iespējama tāda vieta, kurā neeksistē ikdienas aizvien pieaugošais ātrums un vai tāda vieta ir meklējama dabā? Vai varbūt miera punkts ir atrodams katrā no Paulas Zariņas – Zēmanes jaunajiem gleznojumiem? Gatavojoties izstādei, mākslinieces rokās ir nonācis arī kāds īpašs literārs darbs, kas lieliski sasaucas ar viņas gleznu radīto sajūtu un saturisko vēstījumu. Sarunas laikā atklāsim, kas ir šis darbs, kā arī runāsim par iedvesmas nozīmi radīšanas procesā.

Paula Zariņa-Zēmane (1988) ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru Glezniecības nodaļā. Viņai bijušas vairākas nozīmīgas personālizstādes galerijā "Māksla XO", kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā. 2016. gadā autores darbi bija skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" projekta "Spriedze. Jaunie Latvijas glezniecībā III" ietvaros, kā arī Cēsu Mākslas festivāla izstādē "Laikmetīgā ainava" Vecajā alus brūzī.

Dalības maksa: ieejas biļete izstādē (pieaugušajiem – 1,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Izstāde "The Still Point of the Turning World/Bangojošās pasaules miera punkts" būs apskatāma līdz 20. augustam.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!