Piedalies upurēšanas rituālā! Katrs portālam "Satori" upurētais eiro palīdzēs mums cīnīties ar meliem, bezatbildību un vienaldzību.

 
Notikums
11
Jūl
17:30

Saruna ar Alisi Zariņu "Šī kamera tev ir par smagu"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 11. jūlijā, plkst. 17.30 izstāžu zālē "Arsenāls" izstādes "Euro Femmes" ietvaros notiks saruna ar publicisti, kino kritiķi, "Sieviešu stendapa" komiķi un kinorežisori Alisi Zariņu "Šī kamera tev ir par smagu".

"Runājot par sievišķo skatienu kino, vispirms mēs domājam par sieviešu stāstu un sieviešu režisoru pārstāvniecību, taču kino veidošanas procesā acs ir kamera, un to pārvalda galvenais operators, tādējādi kļūstot arī par kadra veidotāju un tā režisoru. Analizējot Latvijas pilnmetrāžas spēlfilmas no 1920. līdz 2017. gadam, kinozinātniece Inga Pērkone norāda, ka visā šajā laika posmā, būtībā visā Latvijas kino pastāvēšanas vēsturē, operatores pozīciju spēlfilmā ieņēmušas kopsummā trīs sievietes (salīdzinājumam – 325 vīrieši). Holivudā savukārt sieviešu operatoru pārstāvniecība ir trīs procenti. 2018. gadā sieviete operatore pirmoreiz tika nominēta pirms 89 gadiem iedibinātajai ASV Kinoakadēmijas balvai. Ja sieviešu režisoru statistiski ir daudz mazāk, tad sieviete kinooperatore patiesi liekas kā atkāpe no normas. Kāpēc attēls pieder vīriešiem? Un ko mēs ieraudzītu vai neieraudzītu, ja otrpus kamerai atrastos sieviete?" sarunas tēmu iezīmē diskusijas rīkotāji.

Alise Zariņa strādā reklāmā, raksta par kino, un kopš 1. marta kinoteātros skatāma arī viņas debijas pilnmetrāžas filma "Blakus". Brīvajā laikā aizraujas ar feminismu, "stand-up" komēdiju un iesaistās diskusijās internetā.

Uz sarunu aicināti visi interesenti (iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama). Dalības maksa – ieejas biļete izstādē. Gada biļetes īpašniekiem ieeja ir bez maksas. Pasākuma rīkotāji informē, ka izstāde nav ieteicama personām, kas jaunākas par 16 gadiem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!