Notikums
24
Nov
15:00

Rumānijas kino dienas: "Pakārto mežs", "Neliecies ārā pa logu", "Ozols"

Komentē
0
Atgādināt

No 23. līdz 25. novembrim kinoteātrī "Splendid Palace" notiks Rumānijas kino dienas.

Rumānijas kino dienu laikā skatītājiem tiks demonstrētas septiņas rumāņu režisoru filmas, aptverot dažādus vēsturiskus laikposmus: no 16. gadsimta līdz 20. gadsimta deviņdesmito gadu sākumam. Lai pēc iespējas labāk parādītu Rumānijas kino daudzveidību, kino dienas piedāvā gan dažādu žanru filmas, gan, protams, dažādu režisoru darbus.

Visi kino seansi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas.

Pirmā diena: 23. novembris

18.30 "Nunta Muta" / "Klusās Kāzas" (2008, režisors Horaţiu Mălăele) Kādā mazā ciematā 1953. gadā tiek izjaukti jauna pāra precību plāni, jo neveiksmīgā kārtā tieši naktī pirms kāzām nomirst pats Josifs Staļins. Jebkādas publiskas svinības ir aizliegtas, tāpēc pāris nolemj pārveidot laimīgo notikumu par "klusajām kāzām".

Filmas garums 1 st. 25 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

20.15 "Concurs" / "Orientēšanās" (1982, režisors Dan Pita) Kolēģu grupa dodas ceļojumā uz Rumānijas kalniem un pazūd mežā. Kolēģi sacenšas, lai atrastu ceļu uz mājām. Taču kādā brīdī orientēšanās sacensības pārvēršas par ceļojumu sevī.

Filmas garums 1 st. 30 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Otrā diena: 24. novembris

15.00 "Pădurea Spânzuraţilor" / "Pakārto mežs" (1964, režisors Liviu Ciulei) 1916. gadā Habsburgu armijas virsnieks, etniskais rumānis Apostols Bologa, nonāk smagas izvēles priekšā. Viņš nevar izšķirties, vai saglabāt lojalitāti Habsburgiem vai dezertēt uz rumāņu armiju.

Filmas garums 2 st. 50 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

18.00 "E pericoloso sporgersi" / "Neliecies ārā pa logu" (1993, režisors Nae Caranfil) Stāsts par trim jauniem rumāņiem, kuru dzīves risinās astoņdesmito gadu Rumānijā. Romantiskā komēdija tiek izstāstīta trijās daļās, kuru nosaukumi sniedz mājienu par notikumiem, kas tajās savērpjas: "Studente", "Aktieris" un "Karavīrs".

Filmas garums 1 st. 45 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

20.00 "Balanta" / "Ozols" (1992, režisors Lucian Pintilie)  Stāsts par sievieti, kura ceļo pa Rumāniju, lai apglabātu tēva pelnus. Viņas ceļojums notiek laikā, kad Rumānijas laukos valda haoss, jo Čaušesku režīms piedzīvo savas pēdējās dienas.

Filmas garums 1 st. 45 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Trešā diena: 25. novembris

16.30 "Mihai Viteaz" / "Mihajs Drosmīgais" (1971, režisors Sergiu Nicolaescu)  Austrumeiropas provinces Valahijas princis Mihajs Drosmīgais cenšas apvienot savu reģionu ar kaimiņprovincēm - Moldovu un Transilvāniju. Lai to izdarītu, ir nepieciešama nopietna stratēģiska plānošana un noteikta rīcība. Viņam jādodas karot gan ar Osmaņu, gan Austrijas impērijām. Karš ieilgst vairāk nekā desmit gadus, kaujas ir asiņainas, bet Mihaja apņēmību izveidot jaunu Rumānijas nāciju tas nemazina.

Filmas garums 3 st. 23 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

20.30 "Filantropica"/ "Filantropija" (2002, režisors: Nae Caranfil)  Ovidiu Gorea ir nabadzīgs skolotājs, kad satiek pievilcīgo, bet visnotaļ materiālistiski noskaņoto jauno daiļavu Diānu. Lai gandarītu savas mīļotās alkas pēc greznības, Ovidiu meklē veidu, kā ātri nopelnīt naudu, tā sapinoties ar krāpniekiem. Ar ceļabiedres Mirunas palīdzību Ovidiu naudu tomēr iegūst, bet viss kļūst sarežģītāk, kad Miruna iemīlas savā partnerī.

Filmas garums 1 st.50 min., filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!