Notikums
25
Janv
19:00

Romas Gonzas lekcija "Protesta dzeja XXI gadsimta Krievijā"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 19:00 Žaņa Lipkes memoriālā jaunais dzejnieks no Sanktpēterburgas radošās apvienības "Voļnostj" Roma Gonza nolasīs lekciju "Protesta dzeja XXI gadsimta Krievijā", kā arī iepazīstinās klausītājus ar savu un kolēģu dzeju.

Romas Gonzas viesošanās iesāk jaunu lekciju ciklu "n <> VARA", kas veltīts radošas personības attiecībām ar varu. Cikla nosaukumā ietverta ideja par to, ka šīs attiecības vienmēr pastāv nevienlīdzības zīmē – vai nu vara pakļauj indivīdu, vai cilvēks, saglabājot iekšējo brīvību, nepadodas tās spiedienam. Ne velti cikls sākas ar tēmu "Dzejnieks un vara". Dzejniekus kā brīvības vārdu vēstniekus un netaisnības atmaskotājus nogalināja, izsūtīja, ieslodzīja psihiatriskajās klīnikās.

Žaņa Lipkes memoriāls raksta: "Dzejnieks Krievijā ir vairāk nekā tekstu autors – viņš ir pilsonis, kura balss nereti ir vienīgā, kas spēj artikulēt brīvības un cilvēka cieņas ideju. Varas bailes no tekstiem vienmēr ir bijušas pamatotas – jo dzeja spēj iekustināt, māca protestēt, atver durvis uz aizliegto un aicina šaubīties."

"Vai šodienas sociālo tīklu laikmetā dzeja var palīdzēt iestāties pret demokrātijas mazināšanos, pret varas aroganci? Varbūt dzejnieks raksta tikai pats sev un šaurai subkultūrai? Kam var pretoties un vai protestam dzejā ir jēga? Nāciet klausīties dzeju, strīdēties un uzdot jautājumus!" aicina memoriāla pārstāvji.

Lasījums norisināsies krievu valodā. Diskusijas valodas: latviešu, krievu, angļu. Žaņa Lipkes memoriāls atrodas Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 9. Par autoru un viņa dzeju var lasīt šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!