Foto: Mile Nagaoka
 
Notikums
16
Jūn
20:00

Rīgas Performances festivāls: performances "UMI" (Zviedrija) starptautiskā pirmizrāde

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 16. jūnijā, plkst. 20:00 Rīgas Performances festivāla "Starptelpa" ietvaros RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 norisināsies performances "UMI" (Zviedrija) starptautiskā pirmizrāde.

""UMI" japāņu valodā nozīmē "okeāns" – sens pirmavots, visu māšu māte. Performance atklāj mūsu attiecības ar neskarto un pirmatnējo dabu, bezgalīgo dziļumu, neesamību vai eksistenci. UMI prezentē bezformas dziļumu zem atstarojošās virsmas," raksta performances veidotāji. "UMI" ir trīs ķermeņu triloģijas otrā performance. Trīs ķermeņi attiecas uz dabisko dabas ciklu ilgstamības plūsmā. Trešais ķermenis apvieno abus pārējos. Līdzīgi kā notiek dienas, nakts, rieta un krēslas maiņa."

"UMI" ir dzīvās mākslas performance, kas radīta, sadarbojoties butō dejotājai Fraukei un mūziķim Andreasam Tilianderam (Andreas Tilliander). Viņi ir kopīgi izveidojuši triloģijas cikla pirmo performanci "YAMA", kuras pirmizrāde notika 2017. gadā Gēteborgas Laikmetīgās mākslas biennāles laikā. Performances notikušas arī Kobē (Japāna), Marstrandā un Stokholmā (Zviedrija).

Andreass Tilianders elektroniskās mūzikas sfērā sevi pierādīja jau deviņdesmito gadu sākumā. Lai gan mūsdienās elektronika saistīta ar portatīvajiem datoriem un laikmetīgu tehniku, Andreass izvēlas četrdesmit gadus vecu ekipējumu, jo, viņaprāt, skaņas radīšanā ārkārtīgi svarīga ir tieši taktilā dimensija.

Fraukes horeogrāfiskā interese saistās ar butō un performanci, ietekmējoties no laikmetīgās mākslas. Dzīvojot Gēteborgā, viņa strādā starptautiski, bieži sadarbojas ar dažādu disciplīnu māksliniekiem. Viņa ir izveidojusi savu butō dejas veidu un vada butō meistarklases. Vairāk par Fraukes radošo darbību iespējams uzzināt viņas interneta vietnē.

Ideja, horeogrāfija, deja: Frauke, mūzika: Andreass Tilianders, tērpi: Gerds Karlsons (Gerd Karlsson), gaismu dizains, scenogrāfija: Johans Rodstroms (Johan Rödström), producents: "Gold Digger Productions".

Festivālu organizē mākslinieku rezidences centrs "Mā Telpa" un Kaņepes Kultūras centrs sadarbībā ar RISEBA.

Ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!