Notikums
17
Jūn
17:30

Rīgas Performances festivāls: performance "Nebula Within/Patvērums Nebulā"

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 17. jūnijā, plkst. 17.30 Rīgas Performances festivāla ietvaros RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notiks Vikas Ekstas un Jeļenas Glazovas performance "Nebula Within/Patvērums Nebulā".

Performance ir māksliniecisks pētījums par indivīda psiholoģisko reakciju uz seksuālo un psiholoģisko vardarbību, eskeipisma praksēm un stratēģijām, kas noved pie disociācijas un identitātes sadalīšanās. To iedvesmojusi Vikas vecmāmiņas māsas Zoņas personība un traģiskais dzīvesstāsts. Tīņu vecumā Zoņa tika izvesta uz spaidu darbiem Vācijā, un dažus gadus pēc atgriešanās mājās viņai sākās garīgie traucējumi, kuri viņu pavadīja līdz pat astoņdesmit piecus gadus ilgā mūža galam. Zoņa dzīvoja vairākās pasaulēs vienlaicīgi, tāpēc dažkārt viņas uzvedība bija neizprotama, tomēr jau kopš bērnības viņa Vikai bija ļoti tuva un iedvesmoja uz daudzām interesantām lietām. Performancē izmantots "Lielās medicīnas enciklopēdijas" skaņu plašu arhīvs, kas tapis tieši laikā, kad tika konstatēta Zoņas slimība – divdesmitā gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados.

Performanci veido un tajā piedalās Vika Eksta un Jeļena Glazova.

Vika Eksta – vizuālā māksliniece un pedagoģe, kas strādā ar fotogrāfiju, performanci un arhīva materiālu interpretāciju. Saņēma Art Directors Club Young Guns balvu, Rīgas Fotogrāfijas bienāles balvu jaunajiem Baltijas fotogrāfiem, FK balvu un Roberto Villagraz stipendiju fotogrāfijas studijām EFTI, Madridē. Piedalās izstādēs Latvijā un starptautiski kopš 2014. gada. Darbi festivālos un izstādēs Lietuvā, Vācijā, Holandē, Itālijā, Slovākijā, Krievijā, Spānijā, Ķīnā, Kambodžā, Indijā u.c. Vairāk informācijas viņas interneta vietnē.

Jeļena Glazova – dzejniece un multimediju māksliniece, kura savos projektos apvieno attēlu, eksperimentālo skaņu, instalāciju un poētisko tekstu. Festivāla "Dzejnieka asinis" dibinātāja, kuratore un organizatore, kā arī festivāla "Dzeja bez robežām" līdzdibinātāja un organizatore. Piedalījusies starptautiskos festivālos un projektos Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē, Turcijā utt. Kā vieskomponiste darbojusies zviedru elektroakustiskās izpētes centrā "EMS" Stokholmā, kā arī "WORM" eksperimentālās mākslas centra mūzikas studijā. Vairāk informācijas viņas interneta vietnē.

Ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!