Gustavs Klucis (1895-1938). “Sociālistiskās celtniecības frontē”. Plakāta mets. 1927–1928. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcija.
 
Notikums
26
Apr
18:00

Rīgas Fotogrāfijas biennāles un Satori diskusija "Attēls un propaganda"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 26. aprīlī, plkst. 18.00 Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 un "Satori" aicina uz starpdisciplināru diskusiju "Attēls un propaganda" Rīgas Mākslas telpā.

Diskusijas ietvaros attēls tiks skatīts kā noteikta vēstījuma instruments, analizējot tā identitāšu un nozīmju mērķtiecīgu vai nejaušu veidošanos dažādos kontekstos. Reflektējot par praksēm un tendencēm pagājušajā gadsimtā un mūsdienās, sarunas dalībnieki centīsies identificēt šodien būtiskas un vispārināmas iezīmes attēla kā vizuālas komunikācijas un ideoloģiska instrumenta izmantošanā mākslā, sociālajos medijos un citās publiskās telpas zonās.

Sarunā piedalīsies mākslas zinātniece Ramona Umblija, kura pētījusi Latvijas plakātu mākslu; mediju un mākslas zinātniece, publiciste Laine Kristberga, piedāvājot atskatīties uz Homo Sovieticus ideoloģisko konstrukciju performanču dokumentācijā 20. gs. 70. gados; vizuālās komunikācijas pētniece Ilva Skulte, kura dalīsies savā redzējumā par attēla kā informācijas "vadīšanas" instrumenta izmantojumu mūsdienu digitālās bezvadu komunikācijas medijos; monogrāfijas "Ilūziju un baiļu mašinērija. Propaganda nacistu okupētajā Latvijā: vara, mediji un sabiedrība (1941−1945)" (2012) autors vēsturnieks Kaspars Zellis un politologs Ivars ījabs, pievēršoties attēlam politiskās komunikācijas ietvarā.

Diskusiju vadīs publicists, filozofs un "Satori" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Kuratore: Elīna Kempele

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Partneri un atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Rīgas mākslas telpa, "Satori", AS "Antalis", Lux Express, arterritory.com, lsm.lv, Latvijas Radio 1, Radio NABA, "IR", "Punctum".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!