GolfClayderman. "Video salons", sietspiede (1/1), 2018
 
Notikums
17
Apr
12:00

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018: "GolfClayderman" izstāde "Video salons"

Komentē
0
Atgādināt
No 12. aprīļa līdz 1. jūnijam Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros galerijā "Alma" (Tērbatas iela 64) skatāma mākslinieku apvienības "GolfClayderman" izstāde "Video salons".
 
Izstādes anotācija vēsta: "Kādā radio intervijā mākslinieks Aksels Bruks no apvienības "GolfClayderman" teica, ka mākslā viņu interesē draudzība un mīlestība. Viņš piebilda, ka viņu nesaista skumjas un drūmas lietas. Šāds izteiciens, dzirdēts no mūsdienu mākslinieka, varētu šķist bezcerīgi naivs, radīja tieši pretēju iespaidu. Tas izklausījās pārliecinoši un patiesi.

Vārdus "draudzība" un "mīlestība" var attiecināt arī uz "GolfClayderman" darbību. Šīs apvienības veidotāji, mākslinieki Aksels Bruks un Margrieta Griestiņa, izstādēs, performancēs un starpdisciplināra rakstura notikumos ar mīlestību atdzīvina un romantizē ikdienas dzīves estētiku, iesaistot plašu domubiedru kopu no dažādām darbības sfērām: citus māksliniekus, skolotājus, reperus, mūziķus, dīdžejus, floristus, rakstniekus, filozofus, dejotājus, vingrotājus u.tml. Šajos notikumos nereti atsaucoties uz popkultūras izpausmēm, "GolfClayderman" nevis ironizē par patērētājsabiedrības seklumu, bet gan labvēlīgi to pieņem , atgādinot skatītājiem, ka tieši popkultūra un ikdienā sastopamais var izraisīt spēcīgāku reakciju nekā hermētiski noslēgtas, nepieejamas un informācijas piesātinātas matērijas.

Apvienības interešu centrā ir nesenā vēsture. Acīm redzamākās ir atsauces uz astoņdesmito gadu modi, kas raksturīga eskpresīvajiem performanču dalībnieku tērpiem un pasākumu muzikālajam noformējumam. Taču, vērīgāk ielūkojoties "GolfClayderman" darbībā, atklājas vienlīdz spēcīga deviņdesmito un divtūkstošo gadu sākuma patērētājkultūras estētiskās valodas ietekme. Šajā periodā postpadomju realitāti lielā mērā noteica centieni pietuvoties Rietumiem. Deviņdesmitajos gados, Rietumu patērētājkultūrai ielaužoties Austrumeiropas tirgū un pakāpeniski arī dzīvesveidā, izveidojās jaunas popkultūras, estētikas un vizuālās valodas formas. Margrieta Griestiņa un Aksels Bruks šo nesenās pagātnes estētiku pārformulē no jauna.

Visbiežāk dzirdētais pārpratums par "GolfClayderman" māksliniecisko darbību saistās ar vēlmi to pieskaitīt tā saucamajai trash mākslai. Apvienības izpausmes drīzāk saistās ar tādu kā nostalģisku rakņāšanos pagātnes priekšstatos par glamūru. Tie ir centieni pietuvoties postpadomju sabiedrības pārņemtībai ar materiālo labklājību, savādajiem priekšstatiem par modi, labu gaumi un stilu, ikdienas dzīves elementiem, kurus mākslinieki pārinterpretē ar vieglu un sirsnīgu asprātību. Vārdu salikums "neredzamais lauks", kas ir arī "GolfClayderman" pirmās modes skates nosaukums, eleganti raksturo šo ieceri. Proti, "GolfClayderman" cenšas notvert to, kas raksturo vidējo austrumeiropieti.. To, kas redzams tirgū, sabiedriskajā transportā un lielajā iedzīvotāju masā."

Kurators: Tomass Pārups (LV). Organizē: Rīgas Fotogrāfijas biennāle sadarbībā ar galeriju "ALMA".

Galerija atvērta otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no 12:00 līdz 18:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!