Notikums
20
Okt
11:00

Riga IFF: ģimenes drāma "Biedrs bērns" un tikšanās ar Lēlo Tungalu

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 20. oktobrī, plkst. 11:00 Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros "Splendid Palace" notiks Latvijas pirmizrāde ģimenes drāmai "Biedrs bērns". Tā šogad atklāja Igaunijas simtgades filmu programmu un īsā laika sprīdī ir kļuvusi par vienu no visvairāk apmeklētākajām Igaunijā, pirmajā izrādīšanas mēnesī pulcējot vairāk nekā 100 tūkstošus skatītāju.

"Biedrs bērns" vēsta par pagājušā gadsimta 50. gadiem Padomju Igaunijā. Stāsta centrā ir 6 gadus vecā Lēlo, kur mulsina apkārt notiekošais - nevienu vairs neuzrunā par kungu vai kundzi, bet gan par biedriem, bērni nēsā sarkanus kaklautus un nu ir pionieri, mājās ierodas vīri tumšos mēteļos un aizved sev līdzi viņas mammu... Lēlo pieļauj, ka tā noticis, jo viņa nav bijusi pietiekami paklausīga. Viņa cenšas būt labs bērns, cerot, ka tas palīdzēs mammai ātrāk atgriezties.Filma ir tapusi pēc igauņu dzejnieces un rakstnieces Lēlo Tungalas (Leelo Tungal) autobiogrāfisko romānu "Biedrs bērns un lielie cilvēki – vēl vienas laimīgas bērnības stāsts" un "Samts un zāģu skaidas" motīviem. Pirmā no šīm grāmatām izdota latviešu valodā izdevniecībā "Liels un mazs" (fragmentu no tās lasi šeit.)

Ar izdevniecības gādību autore viesosies Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF) un piedalīsies filmas seansā, pēc kura lielajiem un mazajiem skatītājiem būs iespēja uzdot Lēlo Tungalai savus jautājumus, kā arī iegūt autogrāfus savā grāmatas eksemplārā.

Kinostāsts piesaista ar savu neierasto skatījumu uz smago padomju okupācijas periodu. Kā teicis grāmatas tulkotājs Guntars Godiņš: "Vēsture bērna acīm ir īsta, bez meliem un ideoloģiskiem izdomājumiem."

Filmas seanss notiks "Riga IFF" programmas "Kids Weekend" ietvaros, kas tiks izrādīta 20. un 21. oktobrī. Šajā nedēļas nogalē gaidāmas aizraujošas tikšanās ar Eiropas jaunākajiem kinodarbiem – piedzīvojumu spēlfilmām, kā arī ar bērnu literatūras autores Ineses Zanderes veidoto animācijas īsfilmu izlasi. Gaidot izraudzīto seansu, kā arī pēc tā, visi tiks laipni aicināti pavadīt laiku sadarbībā ar interjera salonu Hemma ierīkotajā rotaļu zonā jeb štābiņā.

Satori izlasi ar citiem Riga IFF seansiem, ko iesakām apmeklēt, skaties šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!