Notikums
21
Okt
21:30

"Riga IFF": filma "Svilpotāji"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 21. oktobrī, plkst. 21:30 "Riga IFF" programmas "Festival Selection" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma Kornelju Porumboju filma "Svilpotāji" ("La Gomera").

Bukarestes policijas inspektors Kristi ir labi iepazinis gan likumsargu, gan noziedzīgo pasauli, jo ir mafijas ziņotājs. Viņš dodas uz Kanāriju salu Gomera, lai apgūtu sentēvu svilpošanas valodu. Rumānijā viņu novēro policija, tāpēc, izmantojot šo māku, viņš varētu turpināt sazināties ar gangsteriem, lai izpestītu no cietuma Žoltu. Žolts vienīgais zina, kur paslēpti trīsdesmit miljoni dolāru. Šai dubultspēlē nodevības un maldināšanas lāde nu ir vaļā… Būs arī liktenīgā sieviete.

Filmas varoņi atrodas kategorisku viedokļu vidē, kur katrs pastāvīgi cenšas uztiept citiem savējo. Cilvēku nospriegotajās attiecībās vairs tikai slepenā valodā iespējams izteikties skaidri un atklāti. Rumāņu jaunā viļņa ievērojamākā režisora uzņemtā tumšā komēdija tika nominēta Kannu kinofestivāla "Zelta palmas zaram". Filmā skan gan Karla Orfa, gan Igija Popa mūzika.

"Rumāņu jaunā viļņa režisors izmēģina spēkus kriminālkomēdijas žanrā, veikli spēlējoties ar klišejām un miksējot detektīvseriālu un teju bondiādes cienīgus elementus."

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!