Notikums
23
Okt
18:00

Dokumentālā filma "Putina liecinieki"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 1. novembrī, plkst. 18:00 "Splendid Palace" būs skatāma režisora Vitālija Manska dokumentālā filma "Putina liecinieki", kas prestižajā Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā saņēmusi balvu kā labākā dokumentālā filma.

"Putina liecinieki" ir detalizēts Krievijas prezidenta un to cilvēku portretējums, kuri nodrošināja viņa varu, – izmantoti gan Mansku ģimenes privātā arhīva video, gan kino materiāli, kas uzņemti 20. un 21. gadsimta mijā, kad veidojās pašreizējā Krievijas varas elite. Šajā laika periodā Vitālijs Manskis uzņēma vairākas filmas, kas sniedza unikālu iespēju iekļūt valsts politikas aizkulisēs, – par Mihailu Gorbačovu, Borisu Jeļcinu, Vladimiru Putinu un dzīvi Kremlī. Nofilmētais, bet līdz šim neizrādītais atsedz svarīgāko pagrieziena punktu Krievijas jaunāko laiku vēsturē. Dokumentālas liecības ataino notikumus pēc negaidītās Borisa Jeļcina, Krievijas Federācijas pirmā prezidenta, atkāpšanās 1999. gada 31. decembrī un operācijas "Pēctecis" sākuma, kā rezultātā Putins iegūst valsts varas grožus savās rokās.

Atbildot uz jautājumu par filmas nozīmīgumu, pats režisors saka: "Mana liecība ir svarīga ne tikai Krievijas sabiedrībai, jo tai jāsāk atbrīvoties no ielaistās slimības, bet arī citām valstīm, lai pasargātu tās no brīvības zaudēšanas. Šī filma kalpo kā aicinājums atskatīties un izprast atainoto pārmaiņu procesu, jo kino ir kā spogulis, kas ļauj mums sevi ieraudzīt ne tikai šeit un tagad, bet arī vēsturiskajā perspektīvā."

"Putina liecinieki" ir studiju "Vertov" (Latvija), "GoldenEggProduction" (Šveice) un "Hypermarket Films" (Čehija) kopražojums.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!