Notikums
21
Okt
11:00

Riga IFF: Animācijas īsfilmu izlase

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 21. oktobrī, plkst. 11:00 Riga IFF programmas "Kids Weekend" ietvaros "Splendid Palace" būs skatāma animācijas īsfilmu izlase un notiks tikšanās ar tās veidotāju, rakstnieci Inesi Zanderi.

Animācijas īsfilmu izlase ir īpaši paredzēta visjaunākajiem bērniem, kuriem, iespējams, šis ir dzīvē pirmais kinoteātra apmeklējums. Sekojot pērn iedibinātajai tradīcijai, to veido festivāla vieskurators, un šogad tā ir dzejniece un bērnu grāmatu autore Inese Zandere. Viņas atlasītie darbi tiks izrādīti aptuveni stundu ilgā seansā – pirmsskolas vecuma publikai piemērotā ilgumā. Izlasē iekļautas beidzamajos gados radītas animācijas īsfilmas no Lietuvas, Krievijas un Francijas, tostarp arī no starptautiski atzītās kinoskolas "La Poudrière" un slavenās studijas "Les Films du Nord".

"Festivāla vieskuratoru darbošanās bērniem paredzēta kultūrsatura radīšanā nav nejaušība – Ineses Zanderes sarakstītās bērnu grāmatas ir vērtīgs un unikāls pienesums Latvijas bērnu literatūrai, jo viņas godīgums, iztēles nepieradinātība un stāstījuma forma spēj bērnus izklaidējoši aizraut, vienlaikus emocionāli bagātinot. Ineses Zanderes rokraksts samanāms arī izraudzītajās īsfilmās – tās ir “zanderiskas”, kā atlases procesā sacīja pati autore. Šīs animācijas filmas raksturo atjautīgi stāsti, oriģināla vizuālā valoda un rotaļīgs sirsnīgums, kam, jācer, piemitīs spēja Rīgas vēsturiskā kinoteātra Splendid Palace Lielo zāli no jauna piepildīt ar bērnu smiekliem un priecīgo čalošanu," pauž Riga IFF organizatori.

Īsfilmas tiks sinhroni tulkotas latviešu valodā bērniem ērtās bezvadu austiņās, un visām (atskaitot vienu īsfilmu) tiek nodrošināti subtitri angļu valodā.

Pirms seansa – tikšanās ar programmas vieskuratori, dzejnieci Inesi Zanderi.

Satori izlasi ar citiem Riga IFF seansiem, ko iesakām apmeklēt, skaties šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0