Aktualitātes
12
Jūl
19:00

RIBOCA1: Marko Montjela-Soto lekcija

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 12. jūlijā, plkst. 19:00 Sporta2 kvartālā norisināsies venecuēliešu mākslinieka Marko Montjela-Soto (Marco Montiel-Soto) lekcija viņa instalācijā "Pastāvīga vētra tropiskam zvaigznājam" ("Permanent Storm For a Tropical Constellation").

Mākslinieks, ceļotājs, imigrants – Marko Montjels-Soto – ne tikai vairāk pastāstīs par RIBOCA ietvaros skatāmās instalācijas tapšanu, bet iepazīstinās arī ar citiem ceļojumos un pētījumos balstītiem darbiem.

Marko Montjels-Soto ir dzimis Marakaibo, Venecuēlā, dzīvo Berlīnē, tomēr bieži ir ceļā, pētot politisko un poētisko teritoriju krustpunktus: dzimteni, tradīcijas, ekonomiku, arheoloģiju, reliģiju, mītus, nāvi, kosmosu un haosu. Viņa ekspedīciju maršruts ir iztēles radīts un ceļošanas laiks – elastīgs. Viņa darbi un instalācijas ir arhitektonisku struktūru, atrastu priekšmetu, skaņu kompozīciju, video, fotoattēlu, zīmējumu, kolāžu, tekstu un karšu kombinācijas.

"Pastāvīga vētra tropiskam zvaigznājam" ir instalācija, kas vēsta par Venecuēlas ciematu El Congo, par šīs nomaļās vietas saistību ar naftas ieguvi un Rietumu kapitālisma straujajiem ritmiem. Instalācija ir veidota koka un bambusa mājas formā, kura būvēta uz pāļiem virs ūdens (spāniski – palafto). Uz pāļiem būvētas kokas mājas ir raksturīgas ciematiem pie Marakaibo ezera Venecuēlā. Marakaibo ezera baseinā savukārt ir milzīgas jēlnaftas rezerves, kas ezeru padarījušas par nozīmīgu ekspluatācijas un peļņas centru.

Marko Montjela-Soto darbi ir vairākās publiskās un privātās kolekcijās, piemēram: Latīņamerikas Mākslas muzejā Longbīčā, Kalifornijā; MACZUL (Museo deArte Contemporáneo del Zulia) Marakaibo; Laikmetīgās Mākslas muzejā (Museo deArte Contemporáneo) Karakasā un Itāļu-latīņamerikāņu institūtā (Instituto Italo Latino Americano) Romā.

Nesenākās grupas izstādes ietver documenta 14, Atēnas / Kasele (2017); Džedžu biennāle 2017, Džedžu Mākslas muzejs (2017); "Satraucošās mūzas burvestība" ("The Incantation of the Disquieting Muse"), SAVVY Contemporary, Berlīne (2016). 2013. gadā Montjels–Soto piedalījās Taller BLOC rezidenču programmā Santjago Čīlē, bet 2015. gadā – Lamosa Permanencias rezidenču programmā Kvenkā, Ekvadorā.

Lekcija notiks angļu valodā.
Ieeja lekcijā bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0