Notikums
01
Dec
13:00

Rasas Jansones ekskursija-priekšlasījums "Vislabākā no sievām"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 1. decembrī, plkst. 13.00 Kalnciema kvartāla galerijā norisināsies mākslinieces un izstādes "Rituāla vieta" autores Rasas Jansones ekskursija izstādē un priekšlasījums "Vislabākā no sievām", veltīts feminisma diskursam vizuālajā mākslā un ekspozīcijas darbos.

Priekšlasījums "Vislabākā no sievām" iezīmēs laulības institūcijas vēsturiskos līkločus, sevišķi pakavējoties Viktoriānisma laika paražās un tikumos, kad sievām bija jācer uz veiksmi un izdošanos pasaulē, kurā, piemēram, Anglijas un Amerikas likumdošana paredzēja, ka vīrs drīkst "mēreni palabot" savu sievu ar rīksti, kas nav resnāka par vīra īkšķi.

Grūtā brīdī viktoriāņu sievas drīkstēja meklēt padomu tai laikā ārkārtīgi populārajos laulības dzīves manuāļos. Pārsvarā tie instruēja, kā sievietei kļūt par "mājturības feju". Bieži vien šo tekstu autores bija sievietes, bet ne vienmēr – kāds franču ārsts Ogists Debī, piemēram, aicina sievas piekopt orgasma tēlošanu, jo šāda "nevainīga krāpšanās" ir pieļaujama ģimenes dzīves veiksmīgai nodrošināšanai.

Ieeja izstādē un dalība priekšlasījumā bez maksas.

Kalnciema kvartāla galerijā, Rīgā, patlaban ir apskatāma izstāde "Rituāla vieta"; tajā ir eksponētas mākslinieces Rasas Jansones veidotās instalācijas, kas ir atceļojušas no autores personālizstādes Šauļu Mākslas galerijā, Lietuvā un pilnā apmērā Latvijā iepriekš nav bijušas rādītas. Rasa Jansone savā mākslā mērķtiecīgi un konsekventi strādā ar tēmām, saistītām ar sieviešu pieredzi un dzimtes jautājumiem. Viņa Latvijā ir viena no retajām māksliniecēm, kura nevairās tikt asociēta ar feminismu un ar savu darbību ievieš šīs kustības vērtības lokālajā vizuālās mākslas laukā.

Priekšlasījums un izstāde norisinās programmas "Iepazīsti Latvijas mākslas vērtības" ietvaros. Programmas mērķis ir ļaut ikvienam interesentam uzzināt un saskarties ar Latvijas mākslas parādībām, kurās būtisks ir materiālais komponents un kas balansē starp mākslas, dizaina un arhitektūras laukiem. Programmu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Izstādē ar darbu deponējumu piedalās Latvijas Fotogrāfijas muzejs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!



Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!