Notikums
20
Maijs
18:30

"Punctum" festivāls: īslekciju lasījumi "Modernisma aktualitāte mūsdienās"

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 20. maijā, plkst. 18:30 modernisma dzejnieces Montas Kromas simtgadei veltītā festivāla "Monta. Tu. Monta. Es" ietvaros Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā (Marijas ielā 13/3, Rīgā) notiks īslekciju lasījumi "Modernisma aktualitāte mūsdienās".

Filozofs Igors Gubenko piedāvās īslekciju "Iestrēguši modernismā?" kā aicinājumu reflektēt par modernisma ambivalento klātbūtni mūsdienu kultūrā, pievēršoties metamodernisma jēdzienam.

Mākslas vēsturniece, dizaina vēstures pētniece Iliana Veinberga runās par tēmu "Pēckara modernisms kā humanizācijas forma un tā izvērtējums mūsdienās".

Savukārt filozofs Jānis Taurens piedāvās "modernisma skices" un pētīs jēdziena trajektoriju, balstoties dažādu paaudžu autoru darbos. Par savu priekšlasījumu Taurens raksta: "Kāda jauna autora pirmā grāmata par modernismu, iznākusi pirms desmit gadiem; viņš ir dzimis ap to laiku, kad es sāku studēt arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā. Franču filozofa un sociologa 12 esejas par modernitāti, kas tapušas pirms 68. gada maija notikumiem Parīzē. Divi fragmenti no kāda konvolūta, kopumā to ir 36; šie teksti tika izdoti tikai pēc vairāk nekā četrdesmit gadiem. Tajā laikā – 80. gados – mākslas teorētiķes sāka apšaubīt modernisma maskulīnos mītus... etc."

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!