Notikums
13
Janv
19:00

Projekts "Ārējais klimats / iekšējais laiks"

Komentē
0
Atgādināt

13. un 14. janvārī 19.00 "Dirty Deal Teatro" būs skatāmas latviešu jaunākās paaudzes horeogrāfu īsformāta darbu sērija "Ārējais klimats / iekšējais laiks".

Izrādes veidojuši mākslinieki, kas 2018. gadā absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju un paši sevi labprāt sauc par laikmetīgās dejas piekto paaudzi. Šo jauno cilvēku ienākšana dejā notiek laikā, kuru grūti nosaukt par stabilu, un viņi šķiet vienlīdz jūtīgi pret to, kas personīgi svarīgs un kā viņu dzīvi ietekmē apkārtējais fons.

Kāds ir šīs paaudzes redzējums par savu vietu pasaulē? Projekts "Ārējais klimats / iekšējais laiks" uzaicināja vairākus jaunos autorus domāt par to, kas viņus satrauc, kā pietrūkst vai ir par daudz viņu dzīvē, un realizēt savas radošās idejas kompaktā 20 minūšu formātā.

Pirmajā reizē skatītāji varēs iepazīties ar trim jaunām horeogrāfēm un trim jauniem solo darbiem. Izrādes ir tapušas ar vienkāršiem tehniskiem palīglīdzekļiem, uzmanības centrā liekot ideju un tikšanos ar skatītāju. Radošā procesa laikā ar horeogrāfēm strādāja režisore un dramaturģe Anni Kleina (Helsinki).

Līga Ūbele "Absurda varone"
"
Mēs mēdzam bezjēdzīgi sarežģīt situācijas un pēc tam nopūlēties, lai tās atrisinātu. Jo – kur pūles, tur jēga."

Laura Kušķe "Ārpus koncerta"
Valoda ir labākais saziņas veids. Taču vai tā palīdz iekļauties sabiedrībā tam, kurš jūtas neiederīgs, vai ir tikai vienošanās starp tiem, kas jau tāpat viens otru saprot?

Alise Madara Bokaldere "Es varu tikai stāvēt"
Alise pēta pārslodzes stāvokļus un cilvēcisko trauslumu, ko tie rada.

Biļetes – 12 eiro un 9 eiro (studentiem, skolēniem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti) "Biļešu paradīzes" kasēs, internetā un teātrī pirms izrādēm.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!