Notikums
01
Jūn
09:00

Pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018"

Komentē
0
Atgādināt

31. maijā "Godvil" telpās bijušās rūpnīcas "VEF" teritorijā un 1. jūnijā VEF Kultūras pilī notiks starptautisks pilsētplānošanas pasākums "Mad City Happening 2018", kas veltīts viedo pilsētu koncepta attīstībai, fokusējoties uz jaunākajām idejām tehnoloģiju jomā, investīciju piesaistē un cilvēku līdzdarbībā.

"Mad City" veidots kā interaktīvs apmācību, diskusiju un ideju radīšanas process, apvienojot visdažādāko nozaru un jomu pārstāvju – pilsētplānotājus, arhitektus, inženierus, nekustamo īpašumu attīstītājus, investorus, pašvaldību speciālistus, politiķus, jauno tehnoloģiju ekspertus, māksliniekus u.c. radošus prātus no dažādām pasaules valstīm – kopumā apmēram 500 dalībniekus no 15 pasaules valstīm.

"Mad City Happening 2018" galvenā tēma ir "Pilsēta un nauda", kas ļaus pārdomāt neparastās attiecības starp pilsētu un naudu, iepazīt jaunus pilsētu attīstības finansējuma veidus, kā arī atklāt pilsētu apslēpto vērtību jeb tā saucamo neredzamo naudu – vidi, tehnoloģijas un citas inovācijas, kas palīdz piesaistīt investorus, jaunus biznesus, iedzīvotājus un veicina attīstību.

Neils Balgalis, pilsētplānotājs un "Mad City Happening 2018" idejas autors: "Šis patiešām ir unikāls notikums gan saturiski, gan formāta ziņā, un to apliecina fakts, ka vienkopus mums ir izdevies savākt tāda līmeņa zvaigznes, kuras parasti neizdodas satikt pat visa mūža laikā. Līdz ar "Mad City" arī Rīga parādās uz pasaules kartes kā spilgtu notikumu un jaunu ideju radīšanas teritorija."

"Mad City" piedalīsies izcili eksperti, tostarp divi no pasaules TOP 10 ietekmīgākajiem urbānistiem: pasaulslavenais dāņu arhitekts Jans Gēls (Jan Gehl), kurš pazīstams ar pilsētplānošanas un pilsētvides dizaina veidošanu cilvēka mērogā, kā arī amerikāņu inženieris Čārlzs Marons (Charles Marohn) – organizācijas "Strong Towns" dibinātājs un prezidents, kurš runās par modeļiem, kas pilsētām palīdz kļūt finansiāli spēcīgām un elastīgām savā attīstībā.

Savā pieredzē dalīsies arī ietekmīgais investīciju banķieris un bijušais Ukrainas ekonomikas ministrs Aivars Abromavičius (Aivaras Abromavicius), pilsētplānotājs un gŗāmatu autors no Zviedrijas Aleksandrs Štāle (Alexander Stahle), žurnālists, futurologs un urbānists Gregs Lindsejs (Greg Lindsay), kā arī vēl 20 aizraujoši runātāji no 12 pasaules valstīm. 

Šī gada "Mad City Happening" ir unikāls arī ar 1. jūnijā notiekošo pilsētplānošanas hakatonu – ideju sacensībām, kurās komandas veidos un prezentēs savas radošās vīzijas par VEF apkārtnes teritorijas uzlabošanu. Uzvarētāju komandas balvās saņems 10 000 eiro.

Līdz 24. maijam pasākumam iespējams reģistrēties "Mad City" vietnē, kur atrodama arī pilna pasākuma programma. Sekot līdz "Mad City Happening 2018" var arī feisbukā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!