Notikums
17
Nov
14:00

Miķeļa Fišera izstāde "Vainavas un noplicinājumi"

Komentē
0
Atgādināt

No 16. novembra līdz 10. februārim Mākslas stacijā "Dubulti" aplūkojama vērienīga Miķeļa Fišera personālizstāde "Vainavas un noplicinājumi". Kā rāda nosaukums, izstādi veidos jauni darbi māksliniekam raksturīgajā poētiskā apokaliptisma garā. Izstāde ir Miķeļa Fišera pirmā atkalsastapšanās ar skatītajiem pēc dalības 57. Venēcijas mākslas biennālē pērn.

Izstādes anotācija vēsta: "Vērotājs no malas itin viegli pamanīs ekstravaganci Miķeļa Fišera jaunāko darbu personālizstādē ar tēlaino nosaukumu "Vainavas un noplicinājumi" – lieli gleznojumi, jauni ezoteriski pavērsieni, jaunas sižetiskas līnijas un imersīva, psiholoģiski absorbējoša vide. Noturīgs morāles naratīvs, ko veido bezstatusa zināšanas par pasauli. To konsekventais lietojums izceļ Miķeļa Fišera darbus laikmetīgās mākslas kopainā ar alternatīvu kritiskumu. Salikti tehniskie risinājumi – glezniecība komplektā ar slīdošu LEDburtu lasāmgabalu (Robertas Fišeres scenogrāfija), sirreālistiski akmens virsmu pārnesumi uz papīra jeb frotāžas un audioinstalācija jeb Mazais Raudu Mūris ar dadaistiskiem dziedājumiem autora izpildījumā (kopā ar ERROR). Izstāde kopumā ir "lielās formas" darbs ar Miķelim Fišeram raksturīgu apokaliptisku tematiku. Autora iecienītā formas un vēstījuma skaidrība kalpo tam, lai provocētu "vispārzināmā" apšaubīšanu, atgādinot, ka skaidrība par pasauli nav prece, ko laiski izbaudīt. Gluži pretēji – tā ir prakse, kas ikdienā jāpilnveido un dažreiz pat jāapgūst no jauna.

Miķelis Fišers konsekventi izmanto mākslas spēku – tās spēju būt citādai nekā politika, filosofija, dizains, reliģija, zinātne vai kas cits. Viņš paļaujas uz mākslas iedibināto atrašanos tādā nosacītā punktā, kur visas atsevišķās uzkonstruētās jomas zaudē atšķirību asos stūrus. Tiecoties definēt savu vēsturisko citādību mākslas kontekstā, laikmetīgā māksla kļūst neuzmanīga attiecībās ar pārējo pasauli. Tā kļūst līdzīga kaut kam citam. Miķelis Fišers paļaujas un izmanto mākslas citādību kā savu konceptuālo darbu būtisku aspektu."

Miķelis Fišers ir dzimis 1970. gadā Rīgā. Ieguvis Purvīša balvu (2015) par personālizstādi "Netaisnība" (2014), veidojis Latvijas paviljonu "Kas slikts var notikt" 57. Venēcijas mākslas biennālē (2017). Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar četru gleznu ciklu "Sex'n'Spaceships" ("Sekss un kosmosa kuģi", 1995), ieguvis maģistra grādu. Veidojis scenogrāfiju teātra izrādēm un ilustrējis grāmatas.

Iepazīt Miķeļa Fišera mākslu un personību izstādē palīdzēs Mārtiņa Grauda dokumentālā pilnmetrāžas filma "Kondoru kalve" (studija "Tanka"), kuras īpašais seanss piedzīvos pirmizrādi 13. novembrī plkst. 19.00 kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē.

Atklāšanas pasākumi:
15. novembrī plkst. 11.00 – preses tūre izstādē "Vainavas un noplicinājumi" kopā ar mākslinieku un kuratori (ielūgumi, Mākslas stacija Dubulti, Jūrmala, Zigfrīda Meierovica prospekts 3);
15. novembrī plkst. 18.00 – izstādes atklāšana (ielūgumi; Mākslas stacija Dubulti, Jūrmala, Zigfrīda Meierovica prospekts 3);
17. novembrī plkst. 14.00 – Latvijas simtgades noskaņās skatītāji tiek aicināti aplūkot izstādi "Vainavas un noplicinājumi" kopā ar mākslinieku Miķeli Fišeru un kuratori Ingu Šteimani (Mākslas stacija Dubulti, Jūrmala, Zigfrīda Meierovica prospekts 3).

Miķeļa Fišera personālizstāde "Vainavas un noplicinājumi" tapusi ar Jūrmalas pilsētas domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Mākslas stacijas Dubulti un izstādes kuratore - Inga Šteimane.

Ieeja brīva. Izstāde skatāma līdz 10. februārim. Ekskursijas var pieteikt: +371 29548719 un dubulti.art.station@gmail.com.

Darba laiks: katru dienu no 9:00 līdz 18.30.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!