Notikums
12
Okt
16:00

Mediju ekspertu diskusija "On the internet, nobody knows you're a dog"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 12. oktobrī, plkst. 16:00 Gētes institūtā Rīgā (Torņa ielā 1) notiks Gētes institūta un jauno mediju kultūras centra RIXC rīkota starptautisku mediju ekspertu diskusija "On the internet, nobody knows you're a dog", ko vadīs kulturologs Deniss Hanovs.

Pasākuma anotācija vēsta: "Internets un sociālie mediji ir visur klātesoši. Lietotājs nu jau labu laiku ir ne tikai saņēmējs, bet arī nosūtītājs, pats var ietekmēt diskursu. Šis demokrātiskais sasniegums neapšaubāmi ir liela vērtība, taču tas saistās arī ar dažādiem izaicinājumiem.

2016. gadā par Gada vārdu Vācijā atzītais jēdziens "postfaktisch" (postfaktiski) apraksta fenomenu, ka sabiedriski politiskajās diskusijās arvien pieaugošākā mērā dominē emocijas un 'izjustās patiesības', ziņu vai apgalvojumu patiesumam tai pašā laikā kļūstot aizvien nesvarīgākam. Vai viltus ziņu kultūras plašais spektrs veido augsni uzbrukumiem demokrātijas vērtībām un tādā veidā apdraud mediju vides un viedokļu plurālismu? Ja viss kļūst par 'patiesību', vai patiesība vispār vēl ir iespējama? Un kad īstenībā ziņas ir "viltus ziņas"? Plānotas dezinformācijas kampaņas, nomelnošana, propaganda, viltus ziņas… vai mēs drīz vispār zināsim, kas ir patiess?

Ikviens subjekts kā daļa no sabiedrības ir pakļauts masīvajam ziņu un informācijas pārsātinājumam un spiedienam pastāvīgi izvērtēt jauno mediju plūsmu briesmas, riskus un potenciālus, ja vēlas palikt aktīvs šīs sabiedrības dalībnieks.

Tas būs diskusijas sarunas un diskusijas temats 12. oktobrī Gētes institūtā, uz kuru aicināti trīs mediju eksperti. Tēmas māksliniecisku interpretāciju piedāvās Ģertrūdes ielas teātris ar performanci pēc Mihaila Kalužska lugas "Like it, Fake it" motīviem."

Sarunā piedalīsies:

Nika Aleksejeva (Latvija)
Kā Eiroatlantiskās partnerības padomes Digitālās izpētes laboratorijas DFRLab vadošā pētniece viņa sadarbojas ar NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru dezinformācijas un viltus ziņu atklāšanā un novēršanā. Nika ir studējuši žurnālistiku un savas zināšanas liek lietā, lai ierobežotu dezinformācijas izplatīšanos sociālajos medijos, tiešsaistes blogos un forumos un izglītotu cilvēkus šajos jautājumos.

Patriks Štēgemanis (Vācija)
Multimediālo saturu formātu attīstītājs un redaktors, studējis komunikācijas zinātnes, socioloģiju, starptautiskās attiecības un ivritu, vadīja Vācijas sabiedriskās televīzijas veidotās dokumentālās filmas "Lösch Dich! So organisiert ist der Hate im Netz / Doku über Hater und Trolle" (Izdzēsies! Tik organizēta ir naida runa tīmeklī / Dokumentālā filma par naida izplatītājiem un troļļiem) slepenās izpētes komandu. Plašu sabiedrības uzmanību piesaistījusī dokumentālā izpēte stāsta par labēji ekstrēmo troļļu tīklu Reconquista Germanica.

Jānis Polis (Latvija)
Strādā mārketinga nozarē un drīzāk nejaušības pēc kļuvis par viltus ziņu ekspertu Latvijas mediju sfērā. Pats dēvē sevi par 'pseido' ekspertu un savā blogā veiksmīgi atmasko tiešsaistes propagandu, kas vairo ne tikai viņa draugu loku.

Pasākumu vadīs kulturologs Deniss Hanovs. Valoda: anglu valoda, ieeja bez maksas. Pasākums notiek saistībā ar izstādi "Globālā kontrole un cenzūra"

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!