Notikums
21
Nov
17:00

Mākslas augstkolu studentu etīžu skate "Malka"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 21. novembrī, plkst. 17:00 LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" notiks Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu etīžu skate "Malka".

"Malka" ir trīs Latvijas radošo augstskolu pirmais kopprojekts akadēmiju pastāvēšanas vēsturē, un tā mērķis ir veicināt Latvijas radošo augstskolu studentu sadarbību. Kopīga mākslas projekta realizēšana veicinās radošajā nozarē studējošo sadarbības kvalitāti, radot jaunus mākslinieciskus tandēmus vai sadarbības grupas. Pirmais šāda veida projekts tika realizēts 2017./2018. mācību gadā, sadarbojoties Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras un Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra kursam. Sadarbības rezultāts – etīžu skate "Malka" LKA Teātra mājā "Zirgu pasts", un tā guva atzinību, kā arī rezonansi abu augstskolu studentu un pasniedzēju vidū.

2018./2019. mācību gadā projekts ir paplašināts, sadarboties aicinot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza un kompozīcijas studentus, Latvijas Kultūras akadēmijas režijas studentus, Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas studentus un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas studentus.

Visu triju augstskolu studenti 2018./2019. mācību gada pirmā semestra laikā veido kopīgu dejas, mūzikas un uz skatuves zīmētas "animācijas" etīžu uzvedumu. Pirmās darba sesijas laikā studenti tika sadalīti grupās un izlozēja etīžu tēmas, kas šogad ir veltītas mūzikai par godu JVLMA dalībai projektā "Malka".

Kopprojekta īstenotāji - trīs augstskolu mācībspēki: Rūta Briede (LMA), Olga Žitluhina (LKA), Māra Ķimele (LKA), Indriķis Veitners (JVLMA), Rolands Kronlaks (JVLMA).

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!