Goran Gora. Publicitātes foto
 
Notikums
22
Febr
19:00

LNSO jauniešu cikls "#koncertsarunas ar Goran Gora"

Komentē
0
Atgādināt

LNSO aicina jauniešus un arī jebkura cita vecuma simfoniskās mūzikas klausīšanās iesācējus uz cikla "#koncertsarunas ar Gora Gora" kārtējo koncertu 22. februārī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē.

Šoreiz programmā 20. gadsimta klasiskās mūzikas ikonas, izcilā komponista Igora Stravinska balets "Petruška". Koncertu diriģēs Guntis Kuzma. Dramaturģes Justīnes Kļavas sagatavotas etīdes par pašu Stravinski un viņa baletu stāstīs un rādīs dziesminieks Goran Gora.

Igora Stravinska baleta "Petruška" titulvaronis ir labi pazīstamais krievu folkloras tēls sarkanā kreklā un raksturīgu cepuri, kuras garajai ļipai galā pušķītis. Stravinska dotajā stāstā ir negaidīti pavērsieni, kontrastpilna mūzika ar dažiem populāriem motīviem, kas jāzina katram, kā arī klaji aizguvumi no krievu folkloras, franču šansona un Vīnes valša.

Petruška mīl Balerīnu, bet viņai patīk Moris. Moris nogalina Petrušku ar līku zobenu. Petruškas rēgs parādās uz leļļu namiņa jumta un nobiedē leļļu saimnieku Šarlatānu. Skatītājs paliek neziņā – kas te īsts, kas ne.

Ciklā "#koncertsarunas ar Goran Gora" tiek atskaņoti slavenākie un skaistākie ​simfoniskie meistardarbi; Goran Gora stāsta par komponistu un laikmetu, savukārt koncerta diriģents dalās personiskos iespaidos par mūziku.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā atrodas audioinstalācija "Ienāc Goran Gora galvā" – aicinājums uz koncertcikla pasākumiem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!