Notikums
18
Apr
18:00

LKA Nacionālās Filmu skolas studentu dokumentālo īsfilmu skate

Komentē
0
Atgādināt

RPFF - Rīgas Pasaules filmu festivāla ieskaņās trešdien, 18. aprīlī, plkst. 18.00 kinoteātrī "Kino Bize" notiks LKA Nacionālās Filmu skolas studentu dokumentālo īsfilmu skate. Pēc filmām paredzēta saruna ar režisorēm, pievēršoties dažādām humora šķautnēm dokumentālajā kino. Sarunas vadītājs: žurnālists Dāvis Landorfs

Vakara programmā:

"Māsa", rež. Darja Vetrova, 2016, 10 min

Sirmās dvīnes Astrīda un Rasma abas sevi galvenokārt identificē ar vārdu "māsa", jo izsūtījums uz Sibīriju, smagā tur piedzīvotā bērnība un garais mājupceļš uz Latviju izdzēsis personīgā "es" nozīmi. Nešķiramās sievietes pavadījušas kopā visu mūžu, dzīves pēdējos gadus nolemjot dzīvot izolācijā no sabiedrības un ieguldot mīlestību reliģijā un dzīvniekos.

"Vovas", rež. Diāna Daukste, 2017, 20 min

Ekscentriskais Pēteris ir plastilīna animācijas seriāla SIA VOVAS veidotājs, kura dzīve ir lietu, vietu un pienākumu jūklis. Animāciju viņš līdz šim veidojis kopā ar saviem draugiem Rūdolfu un Emīlu. Pēdējo trīs gadu laikā puiši izauguši un aizgājuši katrs savās dzīves gaitās, bet nu Pēterim vajadzīga viņu palīdzība, lai izveidotu nākamo animācijas sēriju. Paralēli haosam Pētera dzīvē, visu trīs krasi atšķirīgajām personībām, savstarpējām nesaskaņām un savdabīgajai draudzībai top animācija.

"Dziļāk" (rež. Una Cekule, 2017, 22 min)

Filma ielūkojas vokāli instrumentālā ansambļa "Dziļi violets" dalībnieku privātajā pasaulē, kas slēpjas aiz starmešu spožuma. Kā apvienot noslogotas publiskas personas dzīvi ar personīgās dzīves pārdzīvojumiem?

"Ideāls jebkas" (rež. Elizabete Mežule-Gricmane, 2017, 27 min)

Aksels un Margrieta abi kopā veido mākslinieku apvienību GolfClayderman. Viņu nolūks ir cilvēkos kultivēt prasmi jebko novērtēt kā ideālu. Kas ir viņu māksla? Mākslas zinātnieki to sauktu par "trash art", bet viņi paši to uzskata par budismam raksturīgu morālo higiēnu, kas atstāj aiz muguras sabiedrības vērtējumu un tā vietā ļaujas vieglprātīgām izdarībām. Niecīgs vai pārspīlēti nozīmīgs – ideāls var būt jebkas.

Biļetes: studentiem, skolēniem, senioriem 3.50 EUR, pilna biļete 5.00 EUR.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!