Notikums
25
Okt
16:00

Līgas Spundes izstāde "Interlūdija"

Komentē
0
Atgādināt

Līdz 9. novembrim Rīgas cirka telpās apskatāma Līgas Spundes izstāde "Interlūdija", kas veidota ciešā sadarbībā ar multimediju mākslinieku Alvi Misjunu un ir pirmā izstāde radošās grupas "Kvadrifrons" izstāžu ciklā, kas norisināsies Rīgas cirka bijušā ziloņu staļļa telpās.

"Interlūdija" ir muzikāla starpspēle un optiska ilūzija reizē. Šīs ilūzijas autori – Džims Steinmeijers, Džons Gauhans un Džonatans Pendragons - to idejiski konstruējuši, paredzot šķietamu ķermeņa centra izzušanu, tādā veidā atklājot pilnīgi jaunu iekšēju telpu, ko iespējams sasniegt neticamos veidos.

Izstāde "Interlūdija", kas ierīkota telpā, kura līdz šim kalpojusi kā krāšņo cirka uzvedumu aizskatuve, veidota, domājot un reaģējot uz cirka dzīvē notiekošajām pārmaiņām. Interlūdija ir virtuāls priekšnesums, kas apvieno "Kvadrifrona" aktieru meistarību ar ieceri sapost telpu jaunai dzīvei. Līdzīgi kā Volta Disneja filmās telpa tiek slaucīta, mazgāta un uzkopta princeses dzimšanas dienai par godu, tāpat arī vecais ziloņu stallis ar maģisku tēlu palīdzību tiek nesavtīgi skrubināts, vēdināts un pucēts, apliecinot cieņu pret bijušo un rūpes par gaidāmo. Rīgas cirkā notiekošās pārmaiņas liecina par to, ka arvien lielāku nozīmi iegūst tieši cilvēka fizisko spēju meistarība un limiti. Izmantojot virtuālo realitāti un "motion capture" tehnoloģiju, burvestība kļūst pilnīga. Aktieru izdejotā horeogrāfija virtuālu priekšmetu izpildījumā padara neiespējamo pavisam reālu. Līdzvērtīgi iluzionistu trikiem jaunās tehnoloģijas palīdz apdzīvot jaunatklāto telpu, priecīgi spītējot un kontrastējot tās monumentālajam drūmumam. Priekšnesuma muzikālais pavadījums veidots sadarbībā ar Reini Semēvicu. Tajā iekļautas epizodes no P. Čaikovska baleta "Riekstkodis" un P. Dikā simfoniskā skerco "Burvju māceklis".

Izstāde atvērta ceturtdienās plkst. 16 - 19, sestdienās plkst. 16 - 19 un stundu pirms "Kvadrifrona" izrādēm (izņemot "Brīnuma skartos").

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!