Notikums
06
Dec
18:30

Lekcija "Herca Franka interviju māksla un manipulācijas. Režisors un vara"

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 6. decembrī, 18:30 Žaņa Lipkes memoriāls aicina uz kinovēstures pētnieces Kristīnes Matīsas lekciju "Herca Franka interviju māksla un manipulācijas. Režisors un vara".

Stāstījumu pavadīs vēl neredzētas slavenā Latvijas ebreju režisora-dokumentālista intervijas un filmu kadri. Franks ir intervējis Johannu un Zigfrīdu Lipkes, filmējis Rīgas geto teritoriju un vairākus tur izdzīvojušos. Tagad šie režisora daiļrades "montāžas galda atlikumi" ir ārkārtīgi vērtīga atmiņu liecība.

Hercs Franks (1926 – 2013) dzimis Ludzā fotogrāfa Vulfa Franka ģimenē. Nacistu okupācijas laikā viņš pagūst evakuēties no Latvijas, tomēr zaudē daļu ģimenes. Ieguvis izglītību Sverdlovskā (tag. Jekaterinburga, Krievija) Franks strādā žurnālistikas un fotogrāfijas jomā. Pēc Staļina nāves viņš atgriežas Latvijā un uzsāk režisora un scenārista karjeru Rīgas kinostudijā. Līdz ar Uldi Braunu, Ivaru Selecki, Aivaru Freimani, Ivaru Kraulīti un citiem Hercs Franks kļūst par vienu no Rīgas poētiskā kino skolas līdzveidotājiem un spilgtākajiem pārstāvjiem, vēl mūža nogalē apgalvodams, ka turpina strādāt šajā tradīcijā. Par savām filmām Franks ir teicis, ka tiecas tajās tvert "dvēseles atstātās pēdas". Cilvēka ieraudzīšana, viņa būtības "taustāma" sajušana un mākslinieciska izpēte, tieksme izprast savu laiku un personības attiecības ar varu, ārkārtēja uzmanība pret vides detaļām ir tikai dažas no Franka rokraksta pazīmēm. Viņa filmas "Tava algas diena" (1971), "Mūžs" (1972), "Esības prieks" (1974), "Aizliegtā zona" (1975), "Vecāks par 10 minūtēm" (1978) un citas ir Latvijas dokumentālā kino klasika.

Ieeja brīva.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!