Notikums
24
Okt
18:00

Lekcija "Dzīves pierakstīšanas tradīcijas"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 24. oktobrī, plkst. 18.00 Mūkusalas Mākslas salonā norisināsies latviešu folkloras, dzīvesstāstu un digitālo humanitāro zinātņu pētnieces, Dr. Philol. Sanitas Reinsones lekcija "Dzīves pierakstīšanas tradīcijas". Lekcija notiek Latvijas mākslinieka Vladimira Glušenkova izstādes "Absurda mitoloģija" ietvaros.

Savas dzīves pierakstīšana ir vēsturiski iesakņojusies pašreprezentēšanās prakse, kas rakstītāju dzīvei neatkarīgi no tā, cik tā redzami vai neievērojami pavadīta, piešķir papildu ievērību.

Kādas ir sevis pierakstīšanas diskursīvās formas un tradīcijas? Ko un kā mēs savās dienasgrāmatās un autobiogrāfijās izstāstām par sevi, par citiem un laiku, kurā dzīvojam? Kāds ir autobiogrāfiskais "es" un pasaule ap viņu?

Priekšlasījuma mērķis ir ielūkoties savas dzīves pierakstīšanas tradīcijās un iepazīt autobiogrāfiskos pierakstus, kas vienkop savākti Autobiogrāfiju krājumā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvē.

Izstāde "Absurda mitoloģija" apskatāma līdz 3. novembrim. Ieeja izstādē un lekcijā ir bez maksas.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!