Notikums
25
Febr
10:00

Latvijas Grāmatu izstāde 2018

Komentē
0
Atgādināt

Trīs dienas – no 23. līdz 25. februārim – "Latvijas Grāmatu izstādē 2018" Ķīpsalā varēs tikties ar rakstniekiem, klausīties autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām.

"Latvijas Grāmatu izstādē 2018" piedalīsies visi nozīmīgākie Latvijas grāmatizdevēji: "Zvaigzne ABC", "Jānis Roze", "Jumava", "Pētergailis", "Latvijas grāmata", "Latvijas mediji", "Kontinents",  "Madris", "RaKa", "Avots", "Upe", "Mansards", "Dienas grāmata", "Liels un mazs", "Annele" un citi.

Par godu Latvijas simtgadei "Latvijas Grāmatu izstāde 2018" aicina pieredzēt vēl nebijuši plašu izstādes kultūras programmu – trīs dienās Ķīpsalā notiks 101 pasākums. Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Rakstnieku viesistaba, Jautrā lasītava, "Uzvediba.lv" darbnīcas un Grāmatu maiņas punkts.

Uz Lielās skatuves interesenti varēs piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar rakstniekiem un klausīties autoru priekšlasījumus. 23. februārī izstādē viesosies pasaulē bestsellera statusu ieguvušās grāmatas "Klusums trokšņa laikmetā" autors Ērlings Kage (Erling Kagge). Vēl izstādes pirmajā dienā uz Lielās skatuves notiks Filipa Rufa (Philip Ruff) grāmatas "Pa stāvu liesmu debesīs" angļu versijas "A Towering Flame" publicitātes izdevuma atvēršana. 24. februārī uz Lielās skatuves tiksies latviešu detektīvu autori, savukārt 25. februārī notiks Viktora Šklovska grāmatas "Sentimentāls ceļojums. Atmiņas, 1917–1922" atvēršana.

Rakstnieku viesistabā izstādes apmeklētāji varēs aprunāties ar grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus. Šogad tajā viesosies dzejniece Māra Zālīte, žurnāliste Dace Judina, latgaliešu dzejnieks Raibīs un citi.

"Latvijas Grāmatu izstādē 2018" būs arī daudzpusīga pasākumu programma bērniem. Jautrajā lasītavā varēs satikt bērnu grāmatu autorus un varoņus, piemēram, Koko un Riko, Rūbiju, mazo Mulu, pūķi Kokosriekstu. Bērni varēs spēlēt attīstošās spēles, piedalīties konkursos, iepazīties ar galda kultūras principiem Irmas Kalniņas labo manieru meistarklasē, mācīsies izprast naudu un noskatīsies īstu Leļļu teātra izrādi.

Visās trīs izstādes dienās darbosies arī "Uzvediba.lv" darbnīcas, kurās varēs ne tikai izspēlēt uzvedības maiņas spēles, bet arī piedalīties praktiskās, pozitīvās darbnīcās par to, kā izprast bērnu un pieaugušo uzvedības problēmu iemeslus. Par to, kā ar spēļu un rotaļu elementiem paredzēt, mazināt un novērst problēmizraisošu uzvedību dažādās vidēs, tostarp mājās, izglītības iestādē un darbā. "Latvijas Grāmatu izstādes 2018" apmeklētājiem dalība ir bez maksas. Programmu skatiet šeit.

Arī "Latvijas Grāmatu izstādes 2018" dalībnieku ekspozīcijās būs daudz un dažādi pasākumi. "Brain Games" iepazīstinās ar plašo galda spēļu pasauli – apmeklētāji varēs doties "Katanas" ieceļotāju piedzīvojumos, būvēt seno "Carcassonne" pavalsti, slidināt pingvīnus, glābt pasauli, rosīties pa rūķu un sabotieru raktuvēm vai pat iejusties spiegu lomās.

Izstādes apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas, drosmi un erudīciju, piedaloties spēles "Kontinentu medības" erudīcijas konkursā un "Burtošanas čempionāta" lielajās sacensībās.

Šogad Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fonda ieguldījums "Grāmatu maiņas punktā" ir vairāk nekā 4000 grāmatu. Izstādes apmeklētāji varēs atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, mākslas grāmatas, nozaru un uzziņu literatūru, latviešu un krievu daiļliteratūru un citu lasāmvielu dažādās svešvalodās. Ikviens ir aicināts nākt uz izstādi un ņemt līdzi grāmatas, kas jau daudzkārt pārlasītas un vairs nav vajadzīgas, lai iemainītu pret vēl nelasītām.

"Latvijas Grāmatu izstādi" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde "Skola 2018", kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs.

Vairāk par "Latvijas Grāmatu izstādi" šeit un feisbukā.

Darbalaiks: 23.–24. februāris 10.00–18.00, 25. februāris 10.00–17.00. Biļetes cena: 1 eiro.
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas. Ar izstādes "Skola 2018" biļeti ieeja "Latvijas Grāmatu izstādē 2018" – bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!