Notikums
28
Aug
19:00

Laikmetīgās dejas pirmizrāde "Naktene"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 28. augustā, plkst. 19:00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tiks rādīta Alises Putniņas laikmetīgās dejas monoizrāde "Naktene".

"Dejas izrāde ir intuitīvs stāsts par sievietes esību un mainību cauri laikiem. Savienojot fizisko un sajūtu pasauli, tiek meklēti jauni ceļi, kas ved prom no gadsimtiem ilgi uzkrātām sociālpolitiskām un sociālkulturālām normām attiecībā uz sievietes tēlu sabiedrībā. Caur nebeidzamu kustību plūsmu skatītājs tiek ievests citādā izrādes pieredzēšanas stāvoklī, priekšplānā izvirzot nevis prāta analītisko pusi, bet gan iekšējo sajūtu un zemapziņas pasauli," raksta izrādes veidotāji.

Alise Putniņa ir horeogrāfe, dejas praktiķe, absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas programmu "Laikmetīgās dejas horeogrāfija". Kā horeogrāfe sadarbojusies ar daudziem režisoriem, tostarp ar Elmāru Seņkovu, Edgaru Niklasonu, Māru Ķimeli u.c., veidojot kustību partitūru teātra izrādēm. Ikdienā Alise darbojas dažādos neatkarīgos dejas un teātra projektos, kā arī turpina attīstīt savu kustību metodi, ko pasniedz nodarbībās dejas un teātra amatieriem, studentiem un profesionāļiem. "Naktene" ir Alises Putniņas otrā izrāde (A.Putniņas pirmā laikmetīgās dejas izrāde "Eksperiments ar apskāvienu" (sadarbībā ar A. Austriņu-Seņkāni, M.Opeltu, K. Albuži) tika nominēta Spēlmaņu nakts balvai kategorijā "Sasniegums laikmetīgajā dejā" 2016/2017).

Laikmetīgās dejas izrādes "Naktene" radošajā komandā ir horeogrāfe Alise Putniņa, dramaturģe un horeogrāfes asistente Linda Krūmiņa, dizainere Kristīne Daukšte, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, kā arī producenti Diāna Trope, Ina Ločmele un biedrība "Horeogrāfu asociācija".

Ieejas biļete pasākumā maksā 15 EUR, un to iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī uz vietas pirms izrādes.

Pasākuma organizatori izrādi iesaka jauniešiem vecumā no 16 gadiem un pieaugušajiem.

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs atrodas Rīgā, Eduarda Smiļģa ielā 37/39.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!