Notikums
22
Nov
18:30

Konference "Simonai de Bovuārai – 110": tikšanās ar Klodīni Monteiju

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 22. novembrī, plkst. 18.30 "Café Film Noir" notiks literatūrai veltīta tikšanās ar franču diplomāti, rakstnieci un starptautiski pazīstamu Simonas de Bovuāras daiļrades speciālisti Klodīni Monteiju.

No 22. līdz 24. novembrim LU Vēstures un filozofijas fakultāte un Filozofijas un socioloģijas institūts rīko starptautisku zinātnisku konferenci "Simonai de Bovuārai – 110. Daudznozīmības, atšķirības, krustpunkti", atzīmējot Simonas de Bovuāras 110. jubileju. Konferencē dažādu nozaru pārstāvji pievērsīsies šīs vienas no nozīmīgākajām 20. gadsimta filozofēm atstātajam mantojumam, īpaši uzsverot viņu kā mūsdienu feminisma dibinātāju.

Kolokviju ievadot, Francijas institūts Latvijā rīko literatūrai veltītu tikšanos ar Klodīni Monteiju, franču diplomāti, rakstnieci un starptautiski pazīstamu Simonas de Bovuāras daiļrades speciālisti.

Rakstniece draudzējās ar Žanu-Polu Sartru, ko iepazina 1968. gada maija studentu kustībā, un jo īpaši ar Simonu de Bovuāru, kopā ar viņu iesaistoties sieviešu atbrīvošanas kustībā.

2011. gadā Klodīne Monteija publicē eseju "Simona de Bovuāra un sievietes šodien”, kurā sievietes dalās viedokļos par savu stāvokli un feminisma nākotni, pieminot arī to, cik ļoti viņas iedvesmoja un kādu spēku viņām deva Bovuāras darbs "Otrais dzimums” sešdesmit gadus pēc tā publicēšanas.

Ieeja bez maksas.

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!