Notikums
19
Okt
10:30

Konference par neformalitātes izpausmēm antropoloģiskā skatījumā

Komentē
0
Atgādināt

Rīgas Stradiņa universitātes Sociālās antropoloģijas programma šī gada 18. un 19. oktobrī Neformalitātes izpētes dienu ietvaros rīko starptautisku konferenci "Apzinot neformalitāti DA un ZA Eiropā: antropoloģiski skatījumi" (Tracing Informality in Southeast and Northeast Europe: Anthropological Perspectives).

Balstoties sociālantropoloģiskos pētījumos, konferencē tiks analizēta formālo institūciju un neformālo prakšu saskarsme Dienvidaustrumeiropā un Ziemeļaustrumeiropā, kā arī apspriests formalitātes un neformalitātes kategoriju noderīgums. Pasākumā tiks arī apzināti gan vienojošie, gan atšķirīgie sadzīves aspekti abos reģionos, tādējādi vairojot salīdzinošo izpratni par sociālajiem procesiem šajās Eiropas daļās, tai skaitā Latvijā.

Konferences ievadlekciju 18. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sniegs Gētingenes Universitātes (Georg-August-Universität Göttingen) lektore Čarna Brkoviča (Carna Brkovic) – viena no Eiropas antropoloģijas uzlecošajām zvaigznēm. Savā lekcijā viņa izvirzīs intriģējošu tēzi par Austrumeiropu kā reģionu, kas nevis mēģina panākt Rietumus, bet kurā pastāvošās neformālās prakses iezīmē potenciālas nākotnes tendences globālā mērogā.

Savukārt 19. oktobrī plkst. 10.30-17.00 starptautiska pētnieku grupa pulcēsies ES Mājā, lai prezentētu savus pētījumus par ikdienas dzīves neformālo prakšu daudzveidību Dienvidaustrumeiropā un Ziemeļaustrumeiropā un vilktu paralēles starp procesiem abos reģionos.

Pasākums notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas.

Konference tapusi sadarbībā ar Maksa Planka Sociālās antropoloģijas institūtu un Latvijas Antropologu biedrību un ar Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja atbalstu. Konferenci finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

 

 

 

 

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!