Notikums
18
Aug
16:00

Koncertvakars "Māras ezera balss"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 18. augustā, no plkst. 16.00 Rīgas svētku ietvaros pie un uz Māras dīķa norisināsies koncertvakars "Māras ezera balss", kas caur stāstiem un mūziku radīs laikmetīgu vīziju par Māras dīķi kā nākotnes pilsētas dzīvības avotu.

Māras dīķis pagājušajā gadsimtā bijis atpūtnieku iecienīts rajons, gluži kā kūrorts teju pilsētas centrā. Ojārs Vācietis, viens no apkaimes iedzīvotājiem, to saucis par Māras ezeru. Šodien to apdzīvo un dažādi izmanto vietējie Pārdaugavas iedzīvotāji – dodoties vakara skrējienā apkārt dīķim, vedot bērnus uz rotaļu laukumu, rīkojot piknikus u.c.

Koncertprogramma "Māras ezera balss" vēstīs par Māras dīķa apkaimes vēsturi un Pārdaugavas iemītnieku nākotnes redzējumu. Aktieri Jānis Kronis un Marija Linarte stāstīs par senajām dienām, un pašā dīķī dažādi mākslinieki aicinās doties laika ceļojumā, izpildot klasiskas latviešu melodijas un savu orģinālmūziku, kā arī improvizējot līdzsvarā ar ūdens ņirboņu. Gaidāma peldoša skatuve dīķa vidū, bet krastā darbosies laivu un SUP dēļu nomas punkts, kas ļaus pietuvoties peldošajai skatuvei un mūziķiem.

Plkst. 16.00 koncertvakaru atklās opermūziķi Juris Jope, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Kristiāns Krievāns un Aldis Liepiņš, izpildot klasiskās latviešu solodziesmas, kas atsauc atmiņā laiku pirms 100 gadiem.

Plkst. 18.00 Evita Zālīte, Ieva Nīmane, Ilze Grunte un Andris Grunte atskaņos dažādu latviešu komponistu radītas melodijas mūsdienīgās aranžijās.

Pasākuma noslēgumā plkst. 21.00 koklētāja Laima Jansone, DJ Monsta un komponists Jēkabs Nīmanis radīs muzikālu skaņas un gaismas vīziju par Māras ezeru kā nākotnes pilsētas dzīvības avotu.

Pasākumā gaidīti visi interesenti, ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!